Голова уряду відчуває, що втрачає посаду, тому мільярди гривень на ремонт доріг, які завтра можуть розбомбити - це важливіше за допомогу дитячій лікарні.
8 липня став чорним днем в історії України. Росіяни поцілили у київську дитячу лікарню Охматдит, де допомагають хворим з раком та тим, хто не може жити без діалізу. Українці всі як одна команда почали допомагати: хтось розбирав завали, хтось донатив на допомогу лікарні. Що робить влада? Наступного дня – 9 липня Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області оголосила три тендери на загальну суму 6,5 млрд грн, щоб підмітати та латати ями на дорогах, частина з яких знаходиться під обстрілами.
Слідкувати за чистотою узбіч мають до серпня 2027 року. Аукціони в торгах мають відбутися 18 липня, 23 липня та 26 липня. Загалом на утримання доріг збираються витратити 6 млрд 459 млн 105 тис. 800 грн.
В тендерній документації Служба відновлення чесно зізналася, що частина доріг з переліку знаходиться на території можливих бойових дій.
Згідно з умовами проведення тендерів, від переможців вимагатимуть утримання доріг. Це означатиме латання вибоїн, прибирання сміття та очищення доріг від снігу, посипка протиожеледними засобами, облаштування узбіч, нанесення дорожньої розмітки, встановлення дорожніх знаків.
Навіть частина з тих коштів, які збираються витратити на дороги, які через день можуть розбомбити, повністю закриють потреби у допомозі не лише дитячій лікарні Охматдит, а й родинам постраждалих від ракетної атаки 8 липня у столиці, Дніпрі, Кривому Розі. Що державі дорожче: діти, які пережили страшну атаку, чи тендерні змови, які когось забезпечать роботою на роки?
Однак уряд Шмигаля не бачить проблем з витрачанням мільярдів гривень на ремонт доріг у прифронтових зонах.
Інформатор 6 липня писав, що Кабмін виділив 2,4 млрд грн на відновлення доріг в прифронтових регіонах для того, щоб ЗСУ могли ефективно пересуватись і проводити евакуацію. Тобто гроші виділили не на вітер, а для посилення обороноздатності та критичної логістики.
Також прем'єр розповів, що Міністерству оборони, Міністерству енергетики та іншим міністерствам й відомствам доручили опрацювати питання обліку та розрахунків за спожиту електроенергію військовими формуваннями на Донеччині. Те саме буде стосуватися й інших прифронтових областей.
"Особливу увагу приділяємо фортифікаційним спорудам. Міністерству оборони доручаю невідкладно поінформувати Уряд про фінансування цього будівництва згідно із затвердженим графіком", - сказав він.
За словами Шмигаля, від початку року держава виділила 38 млрд грн на зведення захисних рубежів. Він наголосив, що треба максимально швидко і якісно використати ці кошти, бо від цього залежить життя бійців та обороноздатність.
Витрачання коштів на дороги може бути одним з останніх рішень, які ухвалює голова уряду. Днями видання "Українська правда" повідомило, що президент України Володимир Зеленський "втомився" від прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Про це нібито говорять люди в оточенні глави держави.
Можливо, таке непопулярне рішення про мільярди на дороги, які вже завтра можуть розтрощити, Денис Шмигаль ухвалює, знаючи про ці чутки та розуміючи, що йому нічого втрачати. Крім "вдячності" тих, хто застовбить за собою підмітання доріг до серпня 2027 року.
Інформатор писав, що відомо про звільнення Найєма та Кубракова, які відповідали за відновлення інфраструктури.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.