Рекорд прем’єрства: четвертого березня виповнилося чотири роки, як Денис Шмигаль очолює український уряд

Читать на русском

Денис Шмигаль став Прем’єром, який перебуває на чолі Кабінету Міністрів України найдовше в історії України

Читать на русском
Шмигаль, Кабмін
Денис Шмигаль очолює українській уряд рекордні чотири роки

Денис Шмигаль став Прем’єром, який перебуває на чолі Кабінету Міністрів України найдовше в історії України

Верховна Рада підтримала призначення Дениса Шмигаля на посаду прем'єра 4 березня 2020 року. За це рішення проголосував 291 депутат. Перед цим український парламент відправив у відставку Олексія Гончарука. Про феномен прем’єрства Шмигаля сьогодні, 4 березня висловлюються політики, українці і пишуть українські ЗМІ.

Образ Шмигаля як прискіпливого бюрократа не є штучним

Чотири роки тому Денис Шмигаль, звертаючись до депутатів перед своїм призначенням, пообіцяв продовжити реформування країни і серед своїх пріоритетів назвав децентралізацію, створення сприятливого інвестиційнго клімату, розбудову промисловості, аграрного сектору, покращення якості медицини, освіти і зміцнення нацбезпеки та оборони.

"Є різні причини, чому я тут: економічне падіння, стан промисловості, бюджетна криза, медицина, соціальний захист і головне - рівень добробуту громадян. Але сьогодні в нас немає часу на запитання "Хто винен?", треба відповідати на питання "Що робити?". Реформи потрібні на вчора, результат - на сьогодні", - сказав тоді новопризначений голова уряду.

Своєму безпрецедентному «довгожительству» прем’єр зобов’язаний низці внутрішньополітичних причин та збігів, пише Главком. Найбільш поширене пояснення комфортності Шмигаля для команди Зеленського – відсутність у нього політичних амбіцій помножена на повну відданість. 

Рекорд прем’єрства: четвертого березня виповнилося чотири роки, як Денис Шмигаль очолює український уряд 1

Ті, хто стикався зі Шмигалем по роботі, відзначають, що він практично весь час проводить в Кабміні, вихідні – не виняток. Образ Шмигаля як прискіпливого бюрократа не є штучним. Прем’єр – прихильник системної роботи та знає, як працює бюрократична машина. Колишні урядовці згадують, що свою роботу він будує на принципах проєктного менеджменту та віддає перевагу наочним документам – дашбордам, діаграмам Ґанта, відслідковує поточні статуси виконання проєктів чи завдань. Також прем’єр сам читає новини, а не дізнається з «папочок».

Доручення в Кабміні відповідним чином оформлюються і йдуть далі по вертикалі. Окрім цього, Шмигаль веде особисті записи у блокноті, де фіксує все, що має бути зроблено, і в які терміни.

«Наприклад, він відстежує, які доручення давав сам, а які – президент; хто з міністрів має подати постанову і до якого терміну. Навіть про давні доручення прем’єр пам’ятає і під час нарад з міністрами про них нагадує. Якщо на нараді виникає якась суперечка між міністрами, він її припиняє і пропонує, як швидко вирішити конфлікт», - розповідає джерело «Главкома» у Кабміні.

Окремий напрямок роботи Шмигаля, до якого він заздалегідь готується, – міжнародні зустрічі. У списку головних пунктів, які він обговорює зазвичай з закордонними візаві – фінанси, зброя, санкції, а останнім часом до них додалася конфіскація російських активів.

Що відомо про Дениса Шмигаля

Львів'янин Денис Шмигаль у 1997 році закінчив університет «Львівська політехніка» за спеціальністю «менеджер у виробничій сфері (машинобудування)». Починав працювати у різних приватних фірмах на позиції бухгалтера, згодом обіймав керівні посади. В одному зі своїх інтерв’ю Шмигаль розповідав, що працює з 18 років і має у трудовій книжці понад 60 записів.  Але  найдовше він затримався саме на посаді глави уряду.

"По дорозі до цієї високої сходинки у 2009 році Шмигаль потрапив на держслужбу у Львівську обласну державну адміністрацію, де працював начальником головного управління економіки, директором департаменту економічного розвитку‚ інвестицій‚ торгівлі та промисловості, а у 2014-му став заступником начальника головного управління Міндоходів Львівської області", - пише Главком.

У 2015-му майбутній прем’єр залишив держслужбу, віддавши перевагу роботі у топменеджменті великої львівської компанії «Львівхолод» та структурах енергетичного гіганта ДТЕК Ріната Ахметова. Останнім «комерційним» робочим містом Шмигаля став такий непересічний об’єкт, як Бурштинська ТЕС, де він працював директором. Саме звідти після перемоги Володимира Зеленського на виборах Шмигаль знову повернувся на державну службу Спочатку він розглядався на посаду голови добре знайомої йому Львівської облдержадміністрації, але в результаті на Банковій вирішили залишити новачка в Івано-Франківській області, де й розташований Бурштин. 

Після пів року роботи на Івано-Франківщині, у лютому 2020 року Шмигаля забрали у Кабмін – на подвійну посаду віцепрем’єра – міністра розвитку громад та територій. Згодом стало очевидно, що для нього це був пристрілочний етап, аби адаптуватися у Києві: вже за місяць Шмигаль очолив уряд.

Про що у день свого чотирічного терміну говорив Прем'єр Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок, 4 березня, дав велику пресконференцію, у ході якої окреслив ключові плани роботи уряду на 2024 рік.

Серед основних пріоритетів відзначається амбітна мета у виготовленні мільйона дронів, нова система бронювання працівників, використання конфіскованих російських активів, транзит російського газу, блокада польських фермерів, збільшення пропускних можливостей дунайських портів.

Також він анонсував скорочення кількості міністерств на третину та посилення захисту ППО для великих підприємств. 

Окрім цього, він повідомив, що у 2024 році скоротили 20 тисяч державних вакансій. Наразі працюють над створенням Центру уряду, де зосередять допоміжні та адміністративні функції.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

З’ясовувалося, що БЕБ працює на кшталт податкової міліції - проводяться облави та обшуки. Чи це просто випадковість, що в БЕБ такий контингент колишніх міліціонерів, чи це свідомий процес саботажу? Дізнайтеся більше про цю ситуацію у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.