Росіяни полюють за українськими оборонними підприємствами, їм допомагає податкова України - ЗМІ

Читать на русском

Відомо про щонайменше кілька випадків за останні пів року, коли ракети падали поруч з великими військовими заводами або влучали в об’єкти з руйнуванням цехів та людськими жертвами

Читать на русском
Зброя
Виробництво зброї є ціллю багатьох ракетних атак росіян

Відомо про щонайменше кілька випадків за останні пів року, коли ракети падали поруч з великими військовими заводами або влучали в об’єкти з руйнуванням цехів та людськими жертвами

Українська військова промисловість в останні два роки бурхливо зростає. Більше працівників, доходів, контрактів, заводів, судів. Оскільки життя в галузі вирує, даних про підприємства у відкритих реєстрах стає дедалі більше, а отже, галузь стає вразливішою. За інформацією Економічної Правди, за останні пів року відомо про кілька випадків, коли ракети падали поруч з військовими заводами.

Ворог може дістати дані і без жучків

Про удари по оборонних заводах майже не говорять, але це не означає, що їх немає. Виробництво зброї є ціллю багатьох ракетних атак росіян.

Хоча в останні місяці ворог фокусується на ударах по енергетиці, а багато ракет перехоплює протиповітряна оборона.

«Росіяни переслідують українську оборонну промисловість усіма можливими методами. Раніше директор "Української бронетехніки" розповідав, що працівники його підприємств знаходили на вантажівках російські GPS-трекери. Проте ворог може дістати дані і без жучків. Чимало інформації про розташування оборонних підприємств, їх роботу та директорів є у відкритому доступі», - пише ЕП.

Виробники озброєнь говорять про це з осені 2023 року і публічно, і у форматі офіційних звернень до влади, але відчутних кроків для закриття даних зроблено не було. Відкриті дані – це однозначна перевага держави в мирний час, але в умовах воєнного стану, схоже, доведеться шукати баланс між публічністю та військовою таємницею.

Реєстри, доходи та особисті дані директорів

В Україні чи не щомісяця відкриваються нові підприємства із сфери ОПК. Частина військових заводів не працювала роками, однак після початку великої війни їхні цехи ожили і тепер працюють у три зміни.

Кожна компанія подає фінансову звітність до Державної податкової служби (ДПС). Ця інформація стає публічною та легко відстежується ретроспективно. Нескладно здогадатися, що найбільш продуктивні оборонні компанії покажуть суттєве зростання доходів у 2023 році порівняно з попередніми роками.

Інформація про зростання виробничих спроможностей виробників зброї з точними обсягами замовлень є у відкритому доступі. Є компанії, які за останній рік наростили доходи в десятки разів і можуть привернути зайву увагу ворога.

"Особисту інформацію про директорів та власників оборонних підприємств, часто із їхніми адресами, теж можна відшукати у відкритих реєстрах. Це небезпечно. Уже були прецеденти, коли російські спецслужби за кордоном вчиняли замахи на людей, причетних до постачання зброї українській армії", - йдеться в матеріалі ЕП.

В Україні також працюють державний реєстр речових прав та земельний кадастр. Там зібрана інформація про власність, призначення приміщень та ділянок землі. Відповідно, є дані про об’єкти у власності оборонних компаній. На щастя, інформація про розташування заводів оборонних компаній не зовсім коректна. Прибрати чутливу інформацію непросто. Для цього потрібні комплексні рішення і політична воля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.