Розвідувальний дрон Buntar 1: що відомо про нього та його виробників

Якщо не можна зробити дрон дешевим, то слід робити його ще більш багаторазовим

Зброя, БПЛА
Новий розвідувальний дрон Buntar 1

В Україні будують стартап, який виготовлятиме розвідувальний БпЛА Buntar 1. Засновник стартапу в інтерв’ю для SPEKA розповів про плани компанії, інвестиції, чим відрізнятиметься дрон та чому він буде стійкішим до ворожих засобів РЕБ.

У чому перевага дрона Buntar 1?

За словами співзасновника українського стартапу Finmap та ексфаундера Pix Backpack Івана Каунова, дрон працює, як J.A.R.V.I.S.із фільму «Залізна людина», тобто він допомагає оператору виконувати місію ефективно і безпечно для дрона.

«Потрібні були найкращі інженери та гроші. За 4-5 місяців ми все це зібрали. За цей час ми зробили три речі. Перша — власне безпілотник. Друга — спеціальне програмне забезпечення для керування цим дроном та автоматизованим плануванням місії. А третій елемент, про який ми зараз не говоримо детально з міркувань безпеки, — навігаційна система, що працює без GPS», - пояснив Каунов.

Він зауважив, що найбільше часу в аеророзвідників займають не самі польоти, а збір інформації та її оброблення: планування місії.

«Для автопілота та польотів за маршрутами використовують MissionPlaner. Натомість ми створили софт, який автоматизує до 90% роботи оператора під час підготовки до місії. І працює з ним як другий пілот, підказуючи, як побудувати місію безпечно. Аналізує стан безпілотника, погоду, карту висот. І отримує в реальному часі нову інформацію про ППО, РЕБ тощо. Деякі зміни додаються у карту польоту автоматично та про них сигналізує оператору. Прорахування цих сценаріїв робить борт «живучішим». І якщо ми не можемо зробити дрон дешевим, то слід робити його ще більш багаторазовим», - переконаний Каунов.

Він також зауважив, що безпілотник ефективний у протидії РЕБ.

Скільки коштує такий дрон та хто фінансує виробництво?

Каунов сказав, що наразі не озвучується точна вартість дронів, оскільки триває етап дрібносерійного виробництва.

«У нас є інвестори, які вирішили залишитись анонімними з міркувань безпеки. Вони фінансують роботу команди, R&D тощо. Також ми оголосили збір на 7,5 млн грн для закупівлі запчастин, щоб створити більше таких безпілотників. Їх отримає один із підрозділів Сил спеціальних операцій. Після того як вони успішно покажуть своє бойове використання, ми сподіваємось отримати державне замовлення», - повідомив він.

Щодо технічних характеристик, то Каунав каже, що дальність польоту буде до 80 км.

«І треба розуміти, що ти не можеш створити дешевий безпілотник для виконання подібних завдань. Він потребує дуже якісних компонентів, які коштують недешево», - пояснив він.

Хто працює над цим стартапом?

За словами Каунова, загалом у команді 16 людей: hardware-інженери, авіаінженери, інженер з виробництва, є люди, які пишуть програмне забезпечення.

«Дуже важливими, з нашого погляду, є менеджери різного рівня, що відповідають за операційні процеси, подання всіх документів, співпрацю з Генштабом, Міноборони та конкретними підрозділами. Є навіть спеціаліст із кібербезпеки, який вже налаштовує політики безпеки, щоб у майбутньому простіше проходити комплаєнс під час роботи з великими замовниками, зокрема міжнародними. Є військові-консультанти, які тестують наш софт, та навіть спільнота бета-тестерів, бо ми своє ПЗ роздаємо різним підрозділам, які планують місії», - повідомив він.

Іван Каунов амбіційно заявляє, що команда планує вийти  на ринок НАТО і там "зробити великий бум". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube