Чи здатна Україна самотужки вироблями міномети та міни для них

Читать на русском

Чому не можна 100% локалізувати виробництво мінометів в Україні

Читать на русском
Експерт пояснив, що відбувається з виробництвом мінометів
Міномети

Чому не можна 100% локалізувати виробництво мінометів в Україні

Виробництво мінометів — не такий простий процес, як може здатися. Нерідко це впирається в бар'єри, які можуть стояти на заваді повній локалізації виробництва в Україні. Експерт пояснив, у чому справа.

Як передає DEFENSE EXPRESS, за даними з відкритих джерел "Українська бронетехніка" за час повномасштабного вторгнення поставила для українського війська понад тисячу мінометів калібру 120-мм, 82-мм та 60-мм. При цьому зауважується, що компанії було необхідно відновити ланцюжок виробництва після втрати потужностей на Сході України. Крім того, до 24 лютого 2022 року замовлення становили лише кілька сотень мінометів на рік.

Експерти зауважили, що компанія масштабувала виробництво уже під час війни й тепер стала масовим виробником мінометів. За словами начальника відділу зовнішньої кооперації та комплектації ТОВ "Українська бронетехніка" Іллі Сікана, наразі компанія отримує замовлення найбільше саме на 120-ий калібр. Також є замовлення на 60-мм та на 82-мм міномети. Водночас міномети калібру 120-мм є найбільш складними у виробництві, адже потребують ряду складних деталей та вузлів. При цьому саме вони вважаються найпопулярнішими.

З цієї причини наразі низка підприємств, які роблять необхідні деталі та вузли, що своєю чергою допомагає робити "Українській бронетехніці" ці міномети. Проте в результаті оптика для прицілів лишається "вузьким місцем", адже її треба імпортувати.

Якщо казати про артилерійські міни, то проблема полягає в тому, що наша держава не має власного пороху.Тобто, його потрібно закуповувати за кордоном. Саме тому самостійно виготовляти постріли до мінометів можливості немає. Ілля Сікан наголошує, що треба прагнути до максимальної локалізації виробництва зброї в Україні. Саме це, вважає експерт, є запорукою нашої державності та незалежності.

Яку зброю Україна може робити сама?

Раніше  експерт інформаційно-консталтингової компанії Defense Express Іван Киричевський зазначив, що Україні доведеться зосередитися на виробництві практично всіх видів зброї одночасно. На думку експерта, йдеться і про безпілотники, і про таку складну техніку як танки. Він пояснив, що деякі речі наша держава робити самостійно не зможе. Проте якщо казати про безпілотники, то вже є певні напрацювання. Водночас нещодавно стало відомо, що російські окупанти отримують зброю від Північної Кореї. 

"Говорячи про те, що може росія отримати, я думаю, що росіяни могли навіть оці питання з виробництвом снарядів та копій Іскандера передати просто Північній Кореї на аутсорс. Тому що, як би це дивно не прозвучало, північні корейці російські ракети роблять краще, ніж самі росіяни", - висловив думку Іван Киричевський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.