Самотні пенсіонери мають право на щомісячні доплати: хто саме та які потрібні документи

Читать на русском

Пенсіонери, які залишилися самотніми можуть оформити надбавку до виплат

Читать на русском
Пенсія
Розмір надбавки самотнім пенсіонерам 944 гривні

Пенсіонери, які залишилися самотніми можуть оформити надбавку до виплат

Згідно з законом України отримати надбавку до виплат можуть пенсіонери, які досягли 80 річного віку. Це повинні бути одинокі пенсіонери, що потребують постійного стороннього догляду, але не мають родичів, які б його здійснювали. Як оформити надбавку, пише NV.

Cамотні пенсіонери, які досягли 80-річного віку можуть оформити собі щомісячну надбавку до виплат у розмірі 40% від прожиткового мінімуму. З 1 січня 2024 року такий прожитковий мінімум збільшили до 2361 грн, а це значить, що з 1 січня розмір відповідної доплати до пенсії зріс до 944,4 грн.

Щоб оформити доплату, окрім заяви, пенсіонери мають надати такий пакет документів:

  • висновок лікарсько-консультативної комісії в якому зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
    витяг з Пенсійного фонду про те, що пенсіонер не отримує надбавки з догляду до пенсії.

Як оформити пенсію членам сімей осіб, зниклих безвісти

Непрацездатні члени сім'ї особи, зниклої безвісти за особливих обставин, мають право на призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. 

Непрацездатними членами сім'ї вважаються:

  • чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;
  • діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років. Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;
  • чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Заява про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника та необхідні документи подаються до сервісного центру Пенсійного фонду України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.