Що буде з біткоїном після халвінгу в квітні 2024 року - прогноз Binance

Читать на русском

У Binance пояснили, як халвінг може впливати на вартість криптовалюти, і коли чекати на зміни в 2024 році

Читать на русском
У Binance пояснили, як халвінг може вплинути на вартість біткоїна
Біткоїн

У Binance пояснили, як халвінг може впливати на вартість криптовалюти, і коли чекати на зміни в 2024 році

27 лютого ціна Біткоїна перетнула чергову психологічну позначку і досягла 60 тисяч доларів вперше за два роки. З початку 2024 року перша криптовалюта подорожчала більш ніж на 34%. За словами генерального менеджера Binance в СЕЕ та Центральній Азії Кирила Хом'якова, цьому сприяв запуск біткоїн-ETF, а також очікування майбутнього халвінгу.

Експерт пояснив, що халвінг Bitcoin відбувається кожні чотири роки, і це є важливою подією, яка зменшує винагороду за видобуток нових блоків вполовину. Таким чином, зменшується пропозиція нових Bitcoin. Якщо враховувати, що біткоїн є активом з фіксованою максимальною пропозицією (21М), а також те, що халвінг меншує швидкість, з якою створюються нові Bitcoin на 50%, базова економіка б диктувала, що зростання ціни є наступним логічним кроком.

"Халвінг,по суті, створює дефіцит для Bitcoin і додатково посилює наратив Bitcoin, як цифрового золота. Позитивний настрій навколо халвінгу історично асоціювався з коливаннями цін. Однак, чи є подальший простір для зростання залежить від загального настрою на ринку, тенденцій прийняття та інших факторів, що діють під час халвінгу", - підкреслив генеральний менеджер Binance в СЕЕ та Центральній Азії.

Експерт додав, що історично біткоїн переживав помітні зростання цін у перші шість місяців після кожного халвінгу. Це підкреслює реакцію ринку на те, що пропозиція нових біткоїнів зменшене, а попит часто збільшений: у результаті вартість криптовалюти стає вищою.

Попри те, що минула діяльність не є показником майбутніх результатів, ці історичні тенденції надають уявлення про потенційний вплив халвінгу на динаміку цін Bitcoin, вважає експерт. У циклі 2020 - 2024 років цей новий історичний максимум було досягнуто в жовтні 2022 року, коли біткоїн досяг позначки 66 тисяч доларів. 

Як халвінг біткоїна впливає на участь майнерів та динаміку ринку   

Подвоєння вартості на криптовалюту може призвести до виходу деяких майнерів з ринку. Експерт пояснив, що особливо це стосується тих, хто має менш ефективні операції або вищі експлуатаційні витрати.

"Це зменшення кількості майнерів може потенційно вплинути на можливості мережі, принаймні тимчасово. З іншого боку, ми також можемо побачити, як деякі з більших майнерів знаходять можливості для придбання менших конкурентів або стають свідками більшої кількості злиттів у цій сфері, оскільки майнери прагнуть консолідувати операції. Це може зменшити кількість майнерів, але зберегти загальний розмір майнінгових операцій приблизно таким, як він є зараз", - додав аналітик.     

Водночас експерт підкреслив, що мережа Bitcoin виявила стійкість перед подібними викликами в минулому. Тому завдяки прогресу в технологіях майнінгу та стратегіях, потенційних корегуваннях складності майнінгу, вплив на зменшеної участі майнерів можуть пом'якшити. При цьому деякі майнери можуть вирішити перейти на майнінг Altcoins або розглянути альтернативні джерела доходу в крипто просторі, що може допомогти підтримати баланс в загальній екосистемі майнінгу.

Біткоїн може впасти до 42 тисяч доларів

Експерти JPMorgan поділилися прогнозом щодо вартості біткоїна навесні. На думку аналітиків, після халвінгу в квітні перша криптовалюта може впасти в ціні. Закладене алгоритмом зменшення нагороди з 6,25 BTC до 3,125 BTC знизить рентабельність майнінгу: собівартість видобутку впливає на вартість цифрового активу. Враховуючи це, група аналітиків на чолі з Ніколаосом Панігірцоглу прогнозує, що після халвінгу курс впаде до 42 тисяч доларів.

"Це також рівень, до якого, на нашу думку, буде тяжіти ціна, як тільки вщухне постхалвінгова ейфорія у квітні", - зазначили в JPMorgan.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.