Що робити у випадку, коли пенсіонер із втратою слуху не може пройти ідентифікацію, відповіли в Пенсійному фонді

Читать на русском

В Україні триває процес ідентифікації пенсіонерів, проте люди з вадами слуху не знають, як їм діяти – новини фінансів – Інформатор-Україна

Читать на русском
Пенсія, ідентифікація
В Україні триває процес відеоідентифікації пенсіонерів

В Україні триває процес ідентифікації пенсіонерів, проте люди з вадами слуху не знають, як їм діяти – новини фінансів – Інформатор-Україна

До пенсійного фонду звернулася жінка і повідомила, її 88-річна бабуся, яка переїхала на Київщину з Донеччини у 2014 році, втратила слух. Вона питає, яким чином пенсіонерка може пройти відео ідентифікацію? Відповідь 28 лютого надали в Пенсійному фонді.

Особливості проходження відеоідентифікації, в тому числі людьми з порушеннями слуху та мовлення, передбачено Постановою правління Пенсійного фонду України від 20.11.2023 № 49-2 “Про затвердження Порядку встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку”.

"Щоб пройти відеоідентифікацію людина з порушеннями слуху або мовлення у своїй заяві про проходження ідентифікації до Фонду може зазначити інформацію про необхідність залучення під час проведення процедури відеоідентифікації перекладача жестової мови", - пояснили в ПФУ.

Там додали, якщо дієздатна фізична особа за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки, в заяві можна зазначити інформацію про необхідність присутності під час проведення сеансу відеоідентифікації персонального асистента або помічника.

Також в ПФУ нагадали, що за малолітніх або неповнолітніх осіб, недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подаються законними представниками – батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками, представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів чи піклувальників.

Раніше Інформатор повідомляв, що пенсіонери, які стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) до 24 лютого 2022 року, можуть пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Для цього варто обрати зручний для себе спосіб - віддалено чи особисто. Це дозволяє перевірити, чи дійсно виплату отримує саме той, кому її призначили. 

CNN повідомляє про масове концентрування російських військ в районі Запорізької області, де зібрано близько 50 000 військових. Росія також розпочала наступальні дії в Роботино, одному з напрямків контрнаступу України. Ми запитаємо ветерана війни Юрія Гудименка про можливі наслідки цих дій та наміри Росії. Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.