Штрафи від ТЦК: безкоштовний застосунок надішле сповіщення

Мета Perevir — зробити процес перевірки та моніторингу штрафів максимально зручним і доступним для всіх громадян України

Застосунок Perevir від Binotel
Застосунок Perevir від Binotel

Українська компанія Binotel запустила застосунок Perevir, що дає змогу користувачам безплатно перевіряти штрафи від ТЦК. Застосунок безплатно дає швидкий доступ до даних реєстру Міністерства юстиції (АСВП) і надсилає сповіщення про нові штрафи в реальному часі.

«Мета Perevir — зробити процес перевірки та моніторингу штрафів максимально зручним і доступним для всіх громадян України», — йдеться в пресрелізі

На сайті застосунку відзначається, що дані про штрафи оновлюються щоденно, щоб забезпечити актуальність інформації для користувачів. Perevir уже доступний для завантаження в Google Play та App Store

Штрафи від ТЦК можуть отримати чоловіки від 18 до 60 років, які не оновили свої дані у ТЦК і СП або не перебувають на військовому облік. Штраф для громадян становить від 17 000 до 25 500 грн, а для посадових і юридичних осіб — від 34 000 до 59 000 грн.

Чому важливо якнайскоріше дізнатися про штрафи від ТЦК

Процедура стягнення та арешту коштів ухилянтів буде аналогічною до тої, яка діє для боржників. Виконавча служба спершу відкриє відповідне виконавче провадження із датою та номером провадження, у якому попросить надати декларацію про доходи. Його можна буде знайти у Єдиному реєстрі виконавчих проваджень Міністерства юстиції України, а також у "Дії". Якщо кошти не будуть сплачені у відведений час добровільно - ухилянт потрапить до Єдиного реєстру боржників. Подальше ігнорування спровокує накладення арешту на його рахунки. Виконавець почне шукати рахунки у банках і, якщо знайде, накладе арешт до повного виконання виконавчого провадження. 

У випадку, якщо на рахунках у банках коштів не має - виконавча служба виносить окрему постанову на примусове стягнення на майно ухилянта. Це можуть бути автомобілі, цінні речі, майнові права, земельні ділянки та навіть квартири у випадку, якщо помешкання не є єдиним майном ухилянта.  Йдеться і про майно, яке перебуває у спільній чи сумісній власності чоловіка та дружини, чи, приміром, батьків. 

Якщо сума, що підлягає стягненню у виконавчому провадженні, не перевищує 20 мінімальних заробітних плат, єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване, не підлягають зверненню стягнення.

Арештоване майно продаватимуть на електронних аукціонах за чітко визначеною ціною. Про проведення аукціону ухилянта має бути сповіщено. 

Виконавці також можуть стягувати кошти зі заробітної плати, стипендії, пенсії, утім сума стягнення не може бути у повному їх розмірі, а лише частково. 

Як ще можна перевірити штрафи від ТЦК

 Своєчасно дізнатися про штраф, який ТЦК бачить через реєстр “Оберіг” можна через Автоматизовану систему виконавчого провадження. 

Автоматизована система виконавчого провадження - це комп’ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.

Вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України на своєму офіційному веб-сайті за допомогою індивідуального ідентифікатора доступу. Інформація містить відомості й про час її розміщення. 

Пошук інформації через веб-сайт здійснюється за такими параметрами: 

  • прізвище, ім’я, по батькові
  • число, місяць, рік народження боржника - фізичної особи та прізвище, ім’я, по батькові (за його наявності) стягувача - фізичної особи
  • найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для юридичної особи - боржника та стягувача
  • УНЗР стягувача - фізичної особи, боржника - фізичної особи (за наявності)
    номер виконавчого провадження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube