Розцінки за незаконне переправлення через кордон коливаються від 3 до 10 тис доларів, повідомили в Державній прикордонній службі України
Речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону назвав розцінки за незаконне переправлення людей за кордон. А також прокоментував залучення організаторами підлітків, щоб ті виступали у ролі провідників і доводили порушників до кордону. Про це 22 квітня пише УНІАН.
Розцінки за незаконне переправлення людей з України за кордон коливаються від 3 до 10 тис доларів, розповів Андрій Демченко.
"Коли затримуються порушники, з ними проводиться "фільтрація" для того, щоб встановити організаторів (нелегальної схеми переправлення через держкордон), у який спосіб організатори намагалися їх переправити, з’ясувати інші деталі. Зокрема запитуємо і яку кількість грошей вони платили організаторам такої незаконої мандрівки. Ми бачимо, що зазвичай, розцінки, які люди платять цим злочинним групам, злочинним елементам, коливаються від 3 до 10 тис доларів", - зазначив речник ДПСУ.
Він також прокоментував залучення організаторами підлітків, щоб ті виступали у ролі провідників і доводили порушників до кордону.
"Вони в перш чергу роблять таку ставку на те, що для неповнолітніх не передбачена кримінальна відповідальність за незаконне переправлення осіб через кордон. Але треба розуміти, коли затримуємо підлітків ми передаємо їх батькам, а також повідомляємо правоохоронні органи, щоб встановити в подальшому організаторів", - зауважив Демченко.
Він підкреслив, що відповідальність за дії підлітків несуть зокрема і батьки.
"Питанням займаються правоохоронні органи для того, щоб довести справу "до логічного завершення", - сказав представник ДПСУ, не уточнивши деталей.
ДПСУ вже неодноразово інформувала про затримання ухилянтів, які незаконно намагались перетнути держкордон. При цьому з бажаючими переправитись затримували підлітків, які за гроші вказували дорогу порушникам.
Один з останніх таких випадків відбувся в квітні у зоні відповідальності Мукачівського загону ДПСУ, поблизу кордону з Угорщиною. Двоє 14-річних підлітків вели чотирьох чоловіків, які несли з собою гумові човни, адже планували перепливати Тису. Як стало відомо прикордонникам, за свій "вояж під супроводом" чоловіки, жителі Сумської, Львівської, Миколаївської та Закарпатської областей, сплатили від 2 до 9 тисяч доларів. Наразі встановлюють коло осіб, причетних до організації незаконної подорожі.
Прикордонники врятували чоловіка, який намагався незаконно потрапити до Молдови, але зламав ногу у 200 метрах від кордону й не міг рухатись. Про потерпілого повідомила його колишня дружина, зателефонувавши на "гарячу лінію". Вона сказала, що чоловік замерзає і втрачає свідомість, й надала його координати.
На пошуки вирушив прикордонний наряд зі службовим собакою та квадрокоптером. Потерпілого знайшли, надали йому медичну допомогу та доставили до підрозділу. Просто неба львівʼянин перебував чотири години, змок та змерз. Поради щодо своєї «мандрівки» він отримував через телеграм-канал, за які попередньо заплатив $4000, повідомили прикордонники.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.