У Національному олімпійському комітеті України відповіли на запит Інформатора щодо вартості поїздки української збірної на Літні Олімпійські ігри до Франції у 2024 році
Інформатор звернувся з запитом до Національного олімпійського комітету (НОК) України, щоб з'ясувати, скільки коштів витратять на поїздку українських спортсменів на Олімпійські ігри до Франції цього року. Там зазначили, що вони цього не можуть знати, поки Олімпійські ігри не закінчаться, та не повернуться спортсмени. Частково участь спортсменів покривається коштом бюджету, за що відповідає Міністерство молоді та спорту.
8 серпня Інформатор отримав відповідь на свій запит, адресований Національному олімпійському комітету України. Ми хотіли дізнатися, скільки грошей буде витрачено на поїздку українських спортсменів на літні Олімпійські Ігри у Франції у 2024 році. Забезпечення перебування офіційної делегації Національної збірної команди України на Іграх XXXIII Олімпіади я Парижі здійснюється НОК України як користуючись з бюджетних, так і позабюджетних коштів.
Заступниця виконавчого директора НОК України Наталія Коваленко повідомила, що Олімпійські ігри відбуваються з 26 липня по 11 серпня 2024 року. Члени національної збірної команди України з кожного виду спорту, залежно від термінів проведення змагань, часу у дорозі, а також результатів участі відповідно до програми змагань, перебуватимуть на Іграх різну кількість днів. Тому інформації про видатки у НОК не буде, поки не закінчаться Олімпійські ігри та відповідно поки не повернуться спортсмени з української команди.
Також у НОК зазначили, що бюджетними коштами перш за все розпоряджається Міністерство молоді та спорту України. Сума витрат на поїздку українських представників та представниць до літніх Олімпійських ігор 2024 року у Франції теж буде відома після повернення всіх спортсменів. У відповіді послалися на Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підготовки та участі національних збірних команд України в міжнародних змаганнях, що проводять Міжнародний, Європейський олімпійські комітети, включаючи Олімпійські ігри, та Всесвітніх іграх, затверджений Постановою Кабміну від 28.02.2011 р. № 239.
Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт пообіцяв цьогоріч збільшити виплати премій українським спортсменам за 2 та 3 місця на Олімпійських іграх. За срібні медалі на Олімпійських іграх - по 100 тис. дол. замість 80 тис. дол., за бронзові медалі - 80 тис. дол. замість 55 тис. дол.
Щоправда, ані у НОК України, ані у Мінмолодьспорту не знають, звідки Президент НОК збирається взяти додаткові кошти на виплати за 2 та 3 місця. Фактично в обох відомствах Інформатору повідомили, що спортсменам України ‒ чемпіонам, призерам Олімпійських ігор та їх тренерам виплачуються винагороди у таких розмірах: I місце ‒ 125 тис. доларів США, II місце ‒ 80 тис., III місце ‒ 55 тис. доларів США. При цьому кошти виплачуються з державного бюджету у гривневому еквіваленті. А документу про 100 тис. дол. за 2 місце та 80 тис. дол. за 3 місце немає.
29 липня Ольга Харлан виграла бронзову медаль за 3 місце у фехтуванні (індивідуальна шабля). 1 серпня Сергій Куліш отримав срібну медаль за 2 місце у стрільбі (гвинтівка з трьох положень, 50 м). 3 серпня українська жіноча збірна з фехтування у складі Ольги Харлан, Аліни Комащук, Олени Кравацької та Юлії Бакастової отримала 1 золоту медаль у змаганні зі спортсменками з Південної Кореї.
4 серпня Ярослава Магучіх здобула золото у стрибках у висоту, а Ірина Геращенко - бронзу, Михайло Кохан здобув бронзу у метанні молота. 5 серпня Ілля Ковтун здобув срібло у вправах на паралельних брусах. 7 серпня Олександр Хижняк здобув золоту медаль у боксі. 8 серпня спортсмен з Дніпра Парвіз Насібов здобув срібну медаль у греко-римській боротьбі, а народний депутат Жан Беленюк - бронзову медаль у греко-римській боротьбі в іншій ваговій категорії. Наразі це всі медалі, які здобули українські спортсмени: 3 золоті, 3 срібні та 4 бронзові медалі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.