Верховний суд України повідомив про відкриття чергової справи про банкрутство енергетичної компанії, що складається з двох ТЕС у Донецькій і Луганській областях
Господарський суд Донецької області 5 лютого відкрив справу про банкрутство ДТЕК Східенерго у м. Курахове. Ініціатором банкрутства стало ДТЕК Дніпроенерго, якому ДТЕК Східенерго заборгувало понад 24,35 млн грн.
Повідомлення про це оприлюднено на сайті Верховного суду.
Ініціатором банкрутства стало ДТЕК Дніпроенерго, м. Запоріжжя, якому ДТЕК Східенерго заборгувало понад 24,35 млн грн, з яких:
ДТЕК Східенерго є підрозділом компанії ДТЕК Ріната Ахметова. Компанія складається з двох ТЕС у Донецькій і Луганській областях – Курахівської та Луганської. Їхня сукупна потужність становить 2 752 МВт.
Пошкодження магістральних електричних мереж НЕК "Укренерго" від’єднало ДТЕК Луганську ТЕС від Об’єднаної енергосистеми України, йдеться на сайті компанії. Станція у нині окупованому місті Щастя з вересня 2014 року працює в режимі енергоострова.
Нагадаємо, що 17 листопада 2021 року НКРЕКП оштрафувала ДТЕК Східенерго на 1,7 млн грн за множинні порушення на енергоринку. 30 листопада Нафтогаз відсудив у ДТЕК Східенерго 150 млн грн боргів за газ, а у грудні – ще понад 572 млн грн.
Енергохолдинг ДТЕК, до складу якого входить найбільша в Україні приватна газовидобувна компанія ДТЕК Нафтогаз, очікує на перегляд рішення про заборону експорту газу після закінчення опалювального сезону 2023/2024.
До складу ДТЕК Нафтогаз входять підприємства «Нафтогазвидобування» і «Нафтогазрозробка», які ведуть розвідку та видобування вуглеводнів у Полтавській і Харківській областях. Газ, який вони видобувають, поки зберігається в Україні. Про це розповів гендиректор ДТЕК Максим Тімченко.
Як заявив у квітні минулого року міністр енергетики Герман Галущенко, бізнес зацікавлений в експорті енергоресурсів. Але складна ситуація в енергосистемі не дає можливості працювати так, ніби війни не має.На його думку, рішення про заборону експорту газу та енерговугілля гарантувало безпеку постачання їх на внутрішньому ринку.
Останні ракетні обстріли росією українських міст показали бажання агресора повернутися до знищення енергетичної інфраструктури. Авіаексперт Анатолій Храпчинський розповідає про те, що саме зараз найбільш необхідне для України - ракети ППО чи пришвидшення поставок літаків F-16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.