Суд відмовився стягувати плату за доставку газу, але вважати ситуацію судовим прецедентом зарано: у чому справа

Рішення Луцького міськрайонного суду оскаржене в апеляційному порядку

Газ, тарифи
Наразі не існує судових рішень, які б скасували встановлені НКРЕКП тарифи

В Україні суддя Луцького міськрайонного суду Віталій Ковтуненко відмовив Волиньоблгазу в стягненні заборгованості за послуги розподілу. І хоча в суді фактично не визнали правомірність стягнення плати, платіж є законним згідно з рішенням НКРЕКП. Як це пояснюється? Відповідь написала ГазПравда.

Своє рішення суд обґрунтував, зокрема, і тим, що постанови національного регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) – не пройшли державну реєстрацію у Міністерстві юстиції України. А це, мовляв, ставить під сумнів їх чинність. А тому "за таких обставин, тариф, вказаний в них, не може бути розцінений як обов`язковий для споживача, якщо він з ним не погодився".

«Багато хто цю інформацію вже трактував як визнання плати за розподіл незаконною та остаточне її скасування. Утім, це не так. По-перше, справу ще розглядатиме апеляційний суд. По-друге, НКРЕКП спростувало твердження про нібито незаконність своїх постанов», - зауважує видання.

У відповіді на запит ГазПравди національний регулятор наголосив, що рішення НКРЕКП не підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України - згідно з Законом про НКРЕКП. У Комісії нагадують, що положеннями Конституції визначено, що нормативно-правові акти центральних органів виконавчої влади підлягають реєстрації саме в порядку, що встановлюється законом.

Крім того, на сьогодні Конституційний Суд України не визначав неконституційними норми Закону про НКРЕКП, які регулюють питання державної реєстрації рішень НКРЕКП. А саме Конституційний Суд здійснює офіційне тлумачення Конституції України, вирішує питання про відповідність Конституції законів України та у передбачених цією Конституцією випадках інших актів.

"Тому всі рішення НКРЕКП, якими встановлено діючі тарифи на розподіл природного газу, на сьогодні є чинними. Наразі не існує судових рішень, які б набрали законної сили та скасували фактично встановлені НКРЕКП тарифи",- наголошує національна комісія.

Отже, на думку НКРЕКП, вважати ситуацію на Волині судовим прецедентом, який фактично скасував плату за розподіл природного газу, зарано. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube