Тепер і власники зруйнованого житла на окупованих територіях зможуть подати заяву до Реєстру збитків - як це зробити через Дію

Читать на русском

Власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях чи в зонах бойових дій зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через Дію

Читать на русском
Дія
Через Дію можна подати заяви до міжнародного Реєстру збитків

Власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях чи в зонах бойових дій зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків через Дію

Дія запустила бета-тестування оновленого сервісу завдяки якому власники зруйнованого житла на тимчасово окупованих територіях чи в зонах бойових дій зможуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків. Про це 27 червня пише Бізнес Цензор.

Про запуск бета-тестування оновленого сервісу повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

"Дані з цього Реєстру стануть основою для репарацій, які Росія має заплатити. Розширили можливості для власників житла і починаємо бета-тестування оновленого сервісу", – зазначив він.

Після запуску послуги нею зможуть скористатися українці, чиє житло було пошкоджене чи зруйноване, зокрема у кого:

  • житло на окупованих територіях або в зонах бойових дій;
  • право власності не зареєстроване в Реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • немає акту від місцевої влади про обстеження пошкодженого або знищеного житла і ви не подавались на єВідновлення.

Як повідомялося, Міжнародний реєстр збитків внаслідок російської агресії (RD4U) почав приймати перші заявки 2 квітня 2024 року. Пріоритетна категорія заявників, на яких фокусують увагу насамперед – люди, у яких зруйноване або пошкоджене житло. Очікується, що в цій категорії буде подано від 300 тис. до 600 тис. заяв.

На порталі Дія незабаром з'явиться  е-бронювання

На порталі "Дія" за кілька тижнів з'явиться новий функціонал. Йдеться про послугу "е-бронювання". Вона буде повністю автоматичною та дозволить скоротити процес бронювання до години.

У Мінцифрі відмітили, що процедура бронювання працівників максимально спрощена, щоб її можна було зробити за мінімальний час. Спочатку створять "Єдиний перелік державних органів, які мають право бронювати працівників", а вже потім керівники компаній та підприємств зможуть подати через "Дія" списки військовозобов’язаних співробітників  на бронювання. Заяву вони засвідчують електронним підписом.

Система автоматично перевірить, чи людина працевлаштована офіційно і чи є дані в реєстрі "Оберіг". Потім "Дія" надішле сповіщення керівнику про результат розгляду. на це потрібно близько доби. Після цього працівник повинен самостійно подати заявку через "Дія" та отримати витяг про відстрочку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.