Держава в Єдиному соціальному реєстрі буде бачити повну картину про всіх отримувачів соціальної допомоги
Єдиний соціальний реєстр, який пропонує створити Кабмін, буде містити дані про всіх отримувачів соціальної допомоги, пільг та інших соціальних гарантій від держави. При цьому він буде взаємодіяти в режимі реального часу з Реєстром військовозобов'язаних «Оберіг», Реєстром прав на нерухоме майно, Реєстром транспортних засобів, Реєстром актів цивільного стану та всіма іншими реєстрами. Про це 25 червня пише Судово-юридична газета.
Створення Єдиного соціального реєстру передбачено відповідним законопроектом 11377, який 24 червня зареєстрував у Верховній Раді Кабмін.
Крім того, він буде взаємодіяти з Електронною системою охорони здоров'я. Отже, буде містити дані про осіб з інвалідністю. Інформація про стан здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, відомості, одержані при медичному обстеженні, вносяться до Соціального реєстру у обсягах, визначених законом.
Також цей Соціальний реєстр взаємодіятиме з базою даною осіб, які перетинають державний кордон.
До складу Соціального реєстру будуть входити:
Як зазначає Уряд, необхідним є встановлення на рівні закону правової можливості поступового об’єднання всіх реєстрів, баз даних та інших електронних інформаційних ресурсів соціальної сфери в єдиній системі з перенесенням до неї інформації, в тому числі персональних даних отримувачів соціальної підтримки, з таких інформаційних ресурсів та їх автоматичної заміни на Єдину систему як суб’єкт електронної інформаційної взаємодії цих інформаційних ресурсів.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 714. Цей документ вносить зміни до постанов № 975 та № 168 щодо одноразової грошової допомоги родинам військових. Тепер захисники та захисниці зможуть самостійно обирати, хто та скільки коштів отримає у разі їхньої загибелі.
Про це повідомила депутат Ольга Василевська-Смаглюк. Експертка пояснила, що військові тепер зможуть написати особисте розпорядження про виплату одноразової грошової допомоги у разі своєї загибелі. Тобто, військовий сам визначає осіб, які отримають допомогу, а також розмір їх частки (у відсотках).