Військові можуть скласти особисто розпорядження на виплату в разі їхньої загибелі: важлива постанова Кабміну

У Кабміні внесли важливу поправку щодо виплат родинам військових у разі їхньої загибелі

Виплати для військових
Уряд вніс важливі правки щодо виплат родинам військових

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 714. Цей документ вносить зміни до постанов № 975 та № 168 щодо одноразової грошової допомоги родинам військових. Тепер захисники та захисниці зможуть самостійно обирати, хто та скільки коштів отримає у разі їхньої загибелі. 

Про це повідомила депутат Ольга Василевська-Смаглюк. Експертка пояснила, що військові тепер зможуть написати особисте розпорядження про виплату одноразової грошової допомоги у разі своєї загибелі. Тобто, військовий сам визначає осіб, які отримають допомогу, а також розмір їх частки (у відсотках).

Слід зазначили, що в Україні сім'ям загиблих воїнів Сил оборони України виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 мільйонів гривень. Сума розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

"Пам'ятаю одне звернення, в якому матір полеглого воїна жалілася на те, що біологічний батько, який зник з життя сина, коли той був ще у дитячому садочку, з'явився нізвідки, коли син загинув, і отримав частину одноразової грошової допомоги. А вітчим, який виховував полеглого як рідного сина, не отримав нічого. З точки зору права я нічим не могла допомогти заявниці, бо біологічний батько не був позбавлений батьківських прав, а вітчим не всиновлював полеглого. За законом у такому разі такий батько матиме право на частку ОГД, а вітчим – ні. Зважаючи на можливість залишити розпорядження, таких ось ситуацій можна буде уникнути", - розповіла дерутатка.

Вона також зазначила, що право на отримання такої виплати мають:

  • малолітні, неповнолітні та повнолітні непрацездатні діти;
  • непрацездатна вдова (вдівець);
  • непрацездатні батьки загиблого.

Ці категорії отримують 50% від частки, яка належала б кожному з них у разі призначення і виплати одноразової грошової допомоги за відсутності особистого розпорядження.

Житлові пільги для військових

В Україні для учасників бойових дій є пільги на житло. Йдеться, зокрема, про будівництво житла, а також комунальні послуги. Таким чином, військовослужбовець може отримати:

  • 75-відсоткову знижку за користування житлом (держава покриває 75% ціни в розрахунку 21 кв м на кожного члена родини, який постійно живе в будинку чи квартирі, та додатково 10,5 кв м на сім’ю);
  • 75-відсоткову знижку на оплату комунальних послуг (газ, електроенергія) і скрапленого балонного газу для побутових потреб;
  • 75-відсоткову знижку на паливо, зокрема рідке, для тих, хто проживає в будинках, що не мають центрального опалення;
  • позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (20% від тарифів вартості основних та 50% – додаткових робіт) - абонентна плата за користування телефоном нараховується в розмірі 50% від тарифу.

При цьому військовий, який став особою з інвалідністю під час проходження служби (а також сім'я військового, яка перебуває на його утриманні), може отримати 50-відсоткову знижку на комунальні послуги. Для цього потрібно звертатися до сервісного центру Пенсійного фонду із заявою або подати заяву онлайн.

Також ті військовослужбовці, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на першочерговий ремонт чи забезпечення нерухомістю. Вони також мають право на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва.

Серед інших пільг, які доступні для військових, - першочерговий ремонт будинків та квартир, забезпечення їх паливом. Також захисники та захисниці можуть безплатно відправляти листи. Тим, кого призвали на військову службу, особистий одяг можна відправити поштою безплатно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube