У Дніпровському ТЦК Києва приймають щодо відстрочки за іншою адресою, але штампи про прийняття і реєстрацію не ставлять, підстава - немає печатки.
Деякі центри комплектування відкривають «точки прийому заяв на відстрочку» поза приміщеннями військкоматів. Наприклад, у Вінниці такі заяви приймають у ЦНАП, бо представники центру включені до складу відповідної комісії. Про це повідомила адвокат Дар’я Тарасенко у соцмережі 7 червня 2024 року.
За словами правозахисниці, це дозволяє військовозобов’язаним не стояти у чергах добу заради подачі заяви. Крім того, у центрах надання адміністративних послуг немає ризику отримати направлення на військово-лікарську комісію.
«Але і негативні моменти в такому рішенні бачу: у випадку, якщо військовозобов'язаного буде доставлено в ТЦК та СП примусово, і він захоче одразу подати заяву на відстрочку, реалізувати це буде, м'яко кажучи, проблематично, якщо безпосередньо в ТЦК т СП такі заяви не приймають», - йдеться у дописі адвокатки.
У коментарях під постом користувачі соцмереж пишуть, що у місті Рівне відкрили «точку прийому заяв на відстрочку» у центрі соцзахисту.
«В Дніпровському ТЦК Київ, приймають за іншою адресою, але штампи про прийняття і реєстрацію не здійснюють, підстава - нема печатки, - написала в коментарях Натали Ковтун. - Відправляють відразу до ТЦК, а там повістка на ВЛК. На повідомлення що здали заяву на відстрочку і ВЛК за постановою не зобов'язані проходити, клієнт отримав відповідь, що ВЛК не потрібно, тільки якщо відстрочку вже узгодили!!! І вишенка на торті - умови постанови то для військовозобов'язаних, а не для ТЦК!!! Чекати на розгляд заяви 14 днів. Отака реальність».
Українці скаржаться, що подання заяв не відрегульовано, повсякчас правила змінюються та люди не встигають слідкувати за новинами.
«Тільки все одно попадеш на ВЛК, навіть якщо в ЦНАП подаєш заяву - слова ТЦК», - написав Віталій Коробко.
Українці можуть оновити свої військово-облікові дані не лише через застосунок "Резерв+" або безпосередньо ТЦК, але й звернувшись до Центрів надання адміністративних послуг.
Як пояснив адвокат Валерій Макеєв, він звернувся до Центру надання адміністративних послуг, щоб фахівці пояснили, який саме документ буде підтвердженням здійснення громадянином оновлення військово-облікових даних. Фахівці зазначили, що для оновлення даних потрібно надати в Центрі надання адміністративних послуг паспорт, код, та контактний номер телефону.
Адвокат додав, що на практиці часто просять ще фактичну адресу проживання та адресу електронної пошти.
Інформатор писав, чи будуть у ЦНАПах видавати повістки й відправляти на військово-лікарські комісії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.