У Київстар розповіли про наслідки масштабної кібератаки та вплив арешту корпоративних прав на частки Фрідмана та його партнерів

Читать на русском

Експертиза щодо масштабної кібератаки на Київстар все ще триває

Читать на русском
Київстар
Директор компанії VEON, якій належить "Київстар" про кібератаку та арешт прав

Експертиза щодо масштабної кібератаки на Київстар все ще триває

Найбільший мобільний оператор України "Київстар" за останні три місяці пережив одразу дві шокові події. Йдеться про арешт майже 50% корпоративних прав та масштабну кібератаку. Попри непевне становище компанія будує плани на майбутнє: 1 мільярд доларів інвестицій, розвиток супутникового зв’язку та поява 5G.

Про це в інтерв'ю розповів генеральний директор VEON (материнської компанії найбільшого в Україні оператора "Київстар") Каан Терзіоглу. За його словами, кібератака була безпрецедентного масштабу, проте більше вдасться дізнатись пізніше, коли повністю завершиться експертиза.

"Фізично атака була спрямована на "Київстар", очевидно, що метою було завдати шкоди Україні в цілому", - вважає Терзіоглу.

Він запевняє, що зроблять все можливе, щоб переконатися, що Київстар має максимально надійну інфраструктуру кібербезпеки. Ця атака та процес відновлення, безумовно, означатимуть витрату більших ресурсів на кіберзахист та стійкість. 

"Наразі ми не можемо поділитися подробицями (яких збитків зазнала компанія від масштабної кібератаки, - ред.), оскільки роботи зі стабілізації та виявлення все ще тривають", - розповів Терзіоглу.

Арешт статутного капіталу компанії

Київстар подав апеляцію, адже арешт не відповідає ситуації. У них немає акцій, які частково або повністю можуть бути заарештовані, тому що всі їхні акції перебувають у спільній власності акціонерів.

"Важливо якомога швидше зняти цей тип обмежень. Це допоможе заспокоїти міжнародних інвесторів, які вірять в Україну та готові в неї інвестувати", - акцентує Терзіоглу.

У компанії розуміють, що Уряд порушив кримінальну справу проти підсанкційних осіб. Для збереження доказів ініційовано арешт корпоративних прав VEON на акції "Київстар".

"Ці особи не мають жодної частки ні в "Київстар", ні в VEON. Але підсанкційні особи володіють акціями одного з міноритарних інвесторів VEON, який не є субʼєктом санкцій і зобовʼязаний дотримуватися норм і правил Великої Британії, ЄС та США. Тому будь-які дії проти цих осіб повинні стосуватися їхніх власних активів. Створення прецеденту неправомірної експропріації прав власності компанії, акції якої котируються на біржі, є найгіршою річчю, яку може зробити країна, щоб зруйнувати свою репутацію. Сподіваюся, ситуація повернеться в нормальне річище", - заявив Терзіоглу.

За його словами, у Фрідмана та його партнера немає акцій у Київстар, тому вони не можуть бути заарештовані. Це рішення, яке не може бути виконане.

"100% цих акцій належать нам", - підкреслив Терзіоглу.

Атака на Київстар 

Після збою 12 грудня, викликаного масштабною кібератакою, Київстар почав відновлювати послуги голосового зв'язку 13 грудня, за добу в окремих регіонах знову запрацював мобільний інтернет, а про його повне відновлення загалом у країні компанія повідомила 15 грудня.

18 грудня Київстар повідомив про відновлення послуги повідомлення, а через добу - мобільного інтернету в метро Києва та Харкова. У компанії заявляли, що планують домогтися повної стабілізації в наданні послуг до кінця тижня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.