У Китаї готуються до запуску першого спотового біржового фонду для біткоїну

У Китаї регулятор почав розглядати заявку щодо запуску криптобірж

Стало відомо, коли у Китаї може з'явитися нова криптовалютна біржа
Криптовалюти

Гонконзька комісія з цінних паперів та ф'ючерсів (SFC) отримала першу заявку на запуск спотового біржового фонду (ETF) для біткоїну. Відомо, що це заявка від відділення Harvest Hong Kong. Це один з найбільших у Китаї керуючий активами, орієнтований на ринок ETF.

Як передає видання Forbes, в управлінні компанії Harvest є активи клієнтів на понад 3,8 мільярда доларів. Відомо, що наразі Гонконзька комісія з цінних паперів та ф'ючерсів працює над прискоренням процесу затвердження ETF на біткоїн у країні. Уже після цього планується запускати перший гонконгський фонд після китайського Нового року (10 лютого).

Очікується, що SFC буде дотримуватися такого ж підходу, як і регулятор у США. Тобто, схвалити кілька спотових ETF для того, щоб забезпечити рівні умови. Відомо, що вже декілька регіональних фінансових інститутів заявили про свою зацікавленість у запуску спотового BTC ETF у 2024 році.

Зазначається. що наразі в Гонконгу  зареєстровано декілька фʼючерсних криптовалютних ETF: CSOP Bitcoin Futures ETF, CSOP Ethereum Futures ETF та Samsung Bitcoin Futures Active ETF.  Ще у червні 2023 року айбільший банк Гонконгу HSBC офіційно дозволив торгівлю акціями через власні сервіси.  Пізніше гонконгська біржа HashKey отримала першу ліцензію на роздрібну торгівлю криптовалютами.

Як у Китаї торгують криптовалютою попри заборони?

Раніше розповідалося, що дрібні інвестори у Китаї використовують підпільну мережу брокерів і посередників, щоб обійти суворі правила країни щодо торгівлі криптовалютою. Зокрема, вони використовують VPN та проводять таємні зустрічі в пральнях. Відомо, що в період з липня 2022 року по червень 2023 року їм вдалось отримати чисті 86 мільярдів доларів готівки.     

Важливо зазначити, що Китай у 2021 році  заборонив криптовалютну торгівлю, і з того часу влада затримувала, штрафувала та кидала до в’язниці людей, які працюють у цьому секторі. При цьому криптовалютні біржі, засновані в Китаї, включаючи Binance, переїхали в інше місце задовго до заборони торгівлі, яка стала кульмінацією багаторічних репресій.   

Водночас чимало жителів Китаю все ще мають облікові записи на криптових біржах за межами Китаю, які вони створювали ще до заборони. Тому вони можуть отримати доступ до цих облікових записів через віртуальні приватні мережі, що дозволяє користувачам інтернету маскувати своє місцеперебування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube