У квітні частина пенсіонерів-ВПО не отримали виплат: в чому причина та як владнати проблему

Читать на русском

З 1 квітня 2024 року відбулося призупинення виплат тим пенсіонерам, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб до 24 лютого 2022 року та не пройшли ідентифікацію

Читать на русском
ВПО
Алгоритм дій тим ВПО, хто не отримав пенсію в квітні

З 1 квітня 2024 року відбулося призупинення виплат тим пенсіонерам, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб до 24 лютого 2022 року та не пройшли ідентифікацію

Частина пенсіонерів з-поміж ВПО у квітні залишилася без виплат. Все тому, що вони не пройшли обов'язкову процедуру ідентифікації. Для поновлення виплати пенсії необхідно звернутися до Пенсійного фонду України з певним переліком документів. Про це повідомили у Луганській ОВА. 

Вказується, що з 1 квітня відбулося призупинення виплат тим пенсіонерам, які отримали статус внутрішньо переміщених осіб до 24 лютого 2022 року та не пройшли ідентифікацію до 31 березня 2024 року, як того вимагала постанова Кабінету міністрів України від 5 листопада 2014 року № 637 (зі змінами). Алгоритм дій:

  • Необхідно звернутись до будь-якого відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Пенсійного фонду України в тому регіоні, де ви зараз знаходитесь, з наступними документами: копією довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (додатково пред’являється оригінал довідки), документом про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), документом, що посвідчує особу пенсіонера (паспорт, пенсійне посвідчення), заявою про перерахування пенсії на рахунок в АТ "Державний ощадний банк України".
  • Обов'язково необхідно заповнити заяву про поновлення пенсії.

Територіальний орган Пенсійного фонду України ідентифікує особу заявника, фіксує місце і час її звернення, порівнює отримані дані з даними, що обробляються в базах даних ПФУ, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. На підставі відповідного рішення територіальний орган ПФУ відновлює виплату пенсію.

Територіальні органи Пенсійного фонду України можуть провести ідентифікацію особи за допомогою відеоконференцзв’язку із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг. Для цього необхідно заповнити заяву на ідентифікацію за допомогою відеоконференцзв’язку на вебпорталі Пенсійного фонду України (посилання). До заяви обов'язково необхідно завантажити заяву про відкриття поточного рахунку в АТ "Державний ощадний банк України" за формою 1 відповідно до умов постанови Кабінету міністрів України від 30.08.1999 № 1596 "Про затвердження Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках".

Компенсація при працевлаштуванні ВПО

Роботодавці, які під час війни влаштували на роботу ВПО, можуть оформити компенсацію за оновленими умовами. Це 8 тисяч гривень щомісячних виплат від держави. Подавайте заяву на порталі Дія.

Відтепер компенсація надається за 1, 2 та 3 місяці роботи. А також на 6 місяців, якщо ВПО — людина з інвалідністю. Раніше можна було подати заяву про отримання компенсації виключно за 1 та 2 місяці працевлаштування ВПО. А розмір виплати був 7 100 гривень. Як отримати виплату:

  • Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія в кабінеті громадянина
  • Дія знайде вас у переліку отримувачів виплат Пенсійного фонду
  • Перевірте дані, виберіть період для компенсації та надайте інформацію про внутрішньо переміщену особу. При виборі періоду отримання компенсації за другий місяць підтвердьте подальше працевлаштування особи
  • Введіть розрахунковий рахунок для отримання коштів
  • Перевірте заяву та підпишіть її за допомогою КЕП


Заяву автоматично надішлють до Державного центру зайнятості. Очікуйте на виплату коштів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.