У Мінцифри не знають, чи брали вони участь у розробці додатка Резерв+ та скільки це коштувало, а що кажуть в Міноборони

Читать на русском

Інформатор запитав у Міністерстві цифрової трансформації України, чи долучалися вони до створення додатка Резерв+ та чи витрачалися на це державні кошти

Читать на русском
У Мінцифри не знають, чи брали вони участь у розробці додатка Резерв+ та скільки це коштувало, а що кажуть в Міноборони
Мінцифри, додаток Резерв+

Інформатор запитав у Міністерстві цифрової трансформації України, чи долучалися вони до створення додатка Резерв+ та чи витрачалися на це державні кошти

18 травня в Україні розпочав роботу мобільний додаток Резерв+. У ньому військовозобов'язані громадяни можуть оновити свої дані, щоб не йти до ТЦК. За 5 днів ним скористалося майже 1 млн людей. Втім, залишалося відкритим питання - хто розробив цей додаток та скільки грошей на нього витратили. У Мінцифри нам відповіли, що там не володіють інформацією, чи долучалися вони до розробки та скільки це коштувало. Проте відповідь надало Міноборони.

Нам надали таку відповідь: "Міністерство (цифрової трансформації) не володіє інформацією щодо якої зроблено запит". Водночас наш запит ввечері 22 травня переадресували до Міноборони. А ранком 23 травня заступниця Міністра оборони України Катерина Чорногоренко в інтерв'ю Forbes частково дала відповідь на наші питання.

Так, за даними Катерини Чорногоренко, розробка додатка Резерв+ фінансувалася за рахунок "донорських коштів" від благодійного фонду. Від якого саме - не зазначається. За словами заступниці міністра створенням додатку займалося одразу декілька команд (однак теж не зазначила, хто саме). А обійшовся він у 3 млн 413 тис. 448 грн із ПДВ (близько 86 000 дол.).

«Це не тільки фронт-частина. Це великий обсяг роботи із синхронізації з реєстрами й по готовності „Оберіга“ витримувати навантаження. Багато зробили внутрішні команди Міноборони та інших міністерств, наприклад МВС. Зараз відповідь з реєстру „Оберіг“ в застосунку займає декілька секунд. Добитися такого результату для нас був величезний виклик

Не можна сказати, що ми тут на чомусь зекономили. Вартість однієї години роботи розробника може сильно відрізнятися. Але застосунок потрібно буде розвивати, тож не виключено, що вартість із нарощуванням функціоналу виросте», — зазначила вона.

21 травня 2024 року народна депутатка України від партії "Європейська солідарність" Софія Федина повідомила, що "щойно на комітеті керівник фіндепартаменту Мінцифри на комітеті сказав, що на додаток "Резерв+" не використовувались кошти державного бюджету і він поняття не має, які". Вона додала, що представник Мінцифри припускав, що гроші на розробку додатку надійшли як міжнародна технічна допомога, але це не точно. У фіндепартаменті Держспецзв'язку, за словами Федини, теж не знають, хто фінансував розробку додатку.

Чи достатньо оновити дані тільки в Резерв+?

Так. Якщо військовозобов'язаний чи резервіст віком від 18 до 60 років оновив свої дані у додатку Резерв+, цього достатньо, щоб не відвідувати з цією ж метою ТЦК чи центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Однак після цього потрібно буде пройти військово-лікарську комісію (ВЛК) і для цього потрібно буде відвідати ТЦК. 

«Зареєструвавшись і оновивши свої дані (прізвище, ім'я, адреса проживання, телефон та електронна адреса), людина виконала вимоги закону. Цього достатньо», — підтвердив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.