Найвищі зарплати - у сферах інформації та телекомунікацій і фінансової та страхової діяльності
Роботодавці в Україні підвищують зарплати працівникам з метою утримання та залучення нового висококваліфікованого персоналу в умовах нестачі трудових ресурсів. Про це йдеться у Моніторингу основних подій в економіці України за червень, пише УНІАН.
В Мінекономіки повідомили, що на рівень оплати праці у 2023-2024 роках і далі впливають чинники 2022 року - наслідки активних бойових дій на значній території України, а саме:
Водночас вітчизняні суб’єкти господарювання підвищують рівень оплати праці з метою утримання та залучення нового висококваліфікованого персоналу в умовах нестачі трудових ресурсів у країні.
Згідно з аналізом відомства, середня зарплата за вакансіями на сайтах пошуку роботи у липні 2024 року зросла до 19 553 грн. За даними ж Держстату, у першому кварталі цього року середня зарплата склала 18 903 грн. Що стосується середніх зарплат за видами економічної діяльності, у Мінекономіки наводять такі дані за перший квартал 2024 року:
Найнижчі зарплати, за даними відомства, фіксуються у таких сферах, як освіта (12 649 грн), мистецтво та спорт (13 663 грн), будівництво (14 561 грн).
В Мінекономіки повідомили, що загалом у країні середня зарплата становить близько 20 тисяч гривень. Втім, ця середня зарплата не зрівняється із розміром зарплат у деяких державних органах. Про це пише Судово-юридична газета.
Так, за даними «дашборду» Міністерства фінансів, у червні 2024 року середня зарплата керівництва державних органів становила:
Якщо брати ранг нижче, то керівник структурного підрозділу за червень 2024 року в середньому отримав:
Зарплата рядового спеціаліста у Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг складає за червень 81,2 тисячі грн, до АМКУ – 77,7 тисяч грн, у Мінцифри – 57,9 тисячі грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.