У Мінсоцполітики нагадали, що соціальний бюджет України, знаходиться на другому місті після оборонного
Україна перегляне "філософію" соціальних виплат через надмірну кількість зобов'язань, які не можуть бути підтверджені фінансовими ресурсами, для їх оптимізації та підвищення адресності. Міністерство соціальної політики підготувало законопроєкт про базову соціальну допомогу, яка об’єднає кількість диференційованих виплат. Відповідну заяву зробила очільниця відомства Оксана Жолнович.
Як повідомляє видання УНН, через надмірну кількість зобов’язань, щодо соціальних виплат та неспроможності підтвердити їх фінансовим ресурсом, Мінсоцполітики перегляне "філософію" соцвиплат. І цей дисбаланс тягне за собою величезну кількість судів, які не можуть бути виконаними.
"Ми взяли на себе надмірну кількість соціальних зобов’язань, щодо соціальних виплат, які не завжди можуть бути підтверджені фінансовим ресурсом. І цей дисбаланс тягне за собою величезну кількість судів, які не можуть бути виконаними з погляду можливості економіки, покривати такі видатки", - каже Жолнович.
За її словами, соціальний бюджет України, знаходиться на другому місті після оборонного. Законопроєкт про базову соціальну допомогу, яка об’єднає кількість диференційованих виплат вже підготовлено.
"Це величезні кошти, які потрібно оптимізувати, в рамках росту людей, які на межі бідності та інших вразливих груп. Ми не можемо збільшувати такий ресурс на соціальні видатки, ми повинні його оптимізувати та зробити максимально адресним. Ми працюємо над тим, щоб переглянути філософію соцвиплат. Щоб кожна ця виплата мала чітку мету – виходу людини зі складної життєвої ситуації і обов’язково була пов’язана з послугою, яка допоможе людині стати економічно незалежною", - зазначає Жолнович.
В Україні планують запровадити зміни, що зменшать використання паперових документів та автоматизують перегляд субсидій для полегшення процесу отримання соціальної допомоги. Це стало відомо з нового проєкту постанови Кабінету міністрів України, пише Obozrevatel. Основна ідея проєкту полягає у тому, щоб заявники могли уникнути необхідності подавати документи, які вже містяться в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (ЄІССС) або можуть бути отримані через міжвідомчий інформаційний обмін. Міністерство соціальної політики зробило процес отримання допомоги більш зручним для людей. Тепер заявники не змушені постійно надавати одні й ті самі документи. Це значно спростить процес звернення до соціальних служб та зменшить бюрократичні перешкоди.
Крім того, якщо в сім'ї або домогосподарстві хтось помер, не потрібно вже звертатися окремо по перегляд субсидії на житло. Уповноважені органи автоматично переглядають субсидію з наступного місяця після смерті. Це значно полегшило процедури для сімей, які переживають важку втрату і не можуть швидко вирішувати формальності. Упровадження електронного обміну даними та автоматичного перегляду субсидій має кілька ключових переваг:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.