У Нацбанку анонсували другий етап валютної лібералізації: подробиці

В НБУ вказують, що базова мета валютних обмежень полягає в тому, що в Україну повинні прийти нові гроші

Нацбанк
НБУ анонсував другий етап валютної лібералізації

У Національному банку працюють над другим етапом валютної лібералізації. Він пом'якшення валютних обмежень - певні послаблення щодо торгового фінансування. Також йдеться про можливість сплати відсотків по зобов'язаннях українських емітентів. 

Про це розповів голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю для "Останній Капіталіст". Він анонсував другий етап валютної лібералізації

"У нас попереду другий етап валютної лібералізації, пом'якшення валютних обмежень, який передбачає певні послаблення щодо торгового фінансування. Який передбачає, в тому числі й можливість сплати відсотків по зобов'язаннях українських емітентів", - сказав Пишний.

Водночас наразі пом'якшення обмежень не передбачає повернення основної суми і тіла відповідних зобов'язань. Пишний каже, що це буде на наступному етапі валютної лібералізації. Він додав, що базова мета валютних обмежень полягає в тому, що в Україну повинні прийти нові гроші.

 

Про валютну лібералізацію 

Національний банк України з 7 лютого 2019 року запровадив режим регулювання валютних операцій на базі філософії, закладеної в основу прийнятого у 2018 році Закону України "Про валюту і валютні операції". Вісім ключових постанов, що врегульовують порядок та процедури проведення операцій з іноземною валютою, ґрунтуються на принципі: "Все що не заборонено - дозволено". До повномасштабної війни НБУ досяг суттєвих успіхів на шляху валютної лібералізації, скасувавши переважну більшість антикризових тимчасових заходів, що були запроваджені для стабілізації валютного ринку у 2014-2015 роках. Однак з 24 лютого 2022 року регулятор був вимушений ввести жорсткі адміністративні обмеження, щоб запобігти паніці та втримати макрофінансову стабільність. Зараз НБУ працює над створенням передумов для поступового пом'якшення обмежень у межах стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube