НБУ підтримує позицію МВФ щодо криптовалюти: що це значить

У НБУ не збираються змінювати позицію щодо цифрової валюти

У НБУ пояснили позицію щодо криптовалюти
НБУ, криптовалюта

Національний банк України не збирається змінювати позицію щодо криптовалют. Про це заявила заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова. Вона зазначила, що регулятор не вважає криптовалюту засобом платежу. 

Як передає портал Мінфін, позиція Національного банку України щодо криптовалют лишається консервативною. Це підкреслила і Катерина Рожкова. Вона зауважила, що регулятор не вважатиме цифрові активи способом платежу. Заступниця голови НБУ підкреслила, що позиція регулятора сходиться з позицією Міжнародного валютного фонду. 

Катерина Рожкова додала, що Міжнародний валютний фонд вважає ризиковими "будь-які зміни ландшафту або інструментарію грошово-кредитної політики" під час війни. Тому у меморандумі України з МВФ йдеться про те, що наша держава буде вивчати основні підходи й практики європейських та інших країн до ринку криптоактивів. Тільки після цього буде вирішуватися питання щодо того, як цю систему правильно імплементувати в нашому законодавстві. 

Рожкова зауважила, що для економіки нашої країни наразі  макрофінансова стабільність важливіша, ніж криптовалюта. При цьому важливо нагадати, що в 2024 році Міністерство фінансів розраховує  проаналізувати різні варіанти оподаткування віртуальних активів, можливих в українському контексті й сформувати керівні принципи: у майбутньому вони стануть основою, щоб розробити закон про оподаткування операцій з віртуальними активами.

Законопроєкт про криптовалюту

У листопаді 2023 року у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт №10225-1 про обіг віртуальних активів. Документ передбачає запровадження податків на доходи від торгівлі криптовалютою. Згідно з документом, в Україні хочуть:

  • ввести податок на доходи фізичних осіб – за ставкою 5% протягом перших трьох років, за ставкою 9% протягом наступних п'яти, після чого застосовується загальна ставка податку 18%;
  • звільнити він сплати ПДВ операції з віртуальними активами для юридичних осіб, крім службових токенів, якими токенізуватимуть товари та послуги;
  • ввести податок для провайдерів, пов'язаних із віртуальними активами – 18% на прибуток чи 9% на виведений капітал; – звільнити від ПДВ операції провайдерів послуг, пов'язаних із віртуальними активами (крім консультаційних послуг).

На думку міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, такі зміни допоможуть створити сприятливі умови для розвитку криптоіндустрії, збільшити надходження до бюджету та підвищити інвестиційну привабливість України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube