Українські розробки дивують міжнародних партнерів
Спільне виробництво зброї Україною з країнами НАТО вже відбувається. Українські розробки наразі відповідають стандартам Альянсу. У грудні вдалося виготовити понад 50 тисяч FPV-дронів.
Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав секретар РНБО Олексій Данілов. Він наголосив, що нашій країні потрібно збільшити виробництво.
"Спільне виробництво зброї з країнами НАТО вже відбувається. Інша справа, що нам треба якомога більше збільшити виробництво, але це технічні процеси, які відпрацьовують відповідні інституції, відпрацьовують відповідні люди", - розповів Данілов.
Він додав, що українські розробки наразі відповідають стандартам Альянсу. За його словами, вони дивують міжнародних партнерів.
"Ті розробки, які є у нашій країні, дивують наших партнерів, і дивують їх неодноразово. І зараз є вироби, які є на самому високому рівні, що стосується світової військової індустрії", - повідомив Данілов.
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін вказав, що українська оборонна промисловість у грудні виготовила понад 50 тисяч FPV-дронів. За даними "Мілітарного", навіть з нинішніми темпами, українська промисловість у наступному році зможе випустити 600 тисяч таких безпілотників або навіть більше. Та потрібно розуміти, що мова йде про збирання виробів із готових комплектуючих. Також наразі, окрім виробництва самих дронів, проблемним залишається питання постачання промислових бойових частин, що безпечні та надійні у застосуванні.
Державне підприємство "Агенція оборонних закупівель" Міністерства оборони оголосило тендер на закупівлю позашляховиків для Збройних сил України. Загалом придбають 1 016 автівок. Вони мають бути повнопривідними, з вантажністю не менше 800 кілограмів та кліренсом не менше 180 міліметрів. Таку масову закупівлю позашляховиків держава проводить вперше.
Очікувану вартість формували на підставі комерційних пропозицій трьох офіційних дистриб'юторів. Вона становить 1 749 865 263 гривень за партію в 1 016 авто та включає вартість деякого додаткового обладнання (лебідка і причіпний пристрій). Очікувана вартість одного автомобіля, який відповідає параметрам, може становити не більше 1,7 мільйона гривень, а проведення відкритого тендеру забезпечить отримання найбільш вигідних пропозицій.
Подавати пропозиції учасники зможуть до 27 грудня. Далі триватиме розгляд та визначення переможця. До 15 березня 2024 року автомобілі типу Pick-Up поставлять до військ. Варто додати, що Міноборони впровадило нову систему закупівель – за стандартами НАТО. Відтепер відомство формуватиме політику закупівель і здійснюватиме функцію контролю. Безпосередньо закупівлями займається новостворена агенція оборонних закупівель.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.