Україна витратила з бюджету 4 мільярди доларів через брак обіцяної допомоги - Мінфін

Читать на русском

На думку міністра фінансів, нестача засобів ППО і ПРО - зменшує економічний потенціал України

Читать на русском
Мінфін
Мінфін

На думку міністра фінансів, нестача засобів ППО і ПРО - зменшує економічний потенціал України

Через те, що міжнародні партнери затримують допомогу, Україні довелось витратити 4 мільярдів доларів на закупівлю озброєння. Це має негативні наслідки для бюджету. Про це 18 квітня заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

За його словами, на початку 2024 року Україна опинилась у складній ситуації. Він вказує на недостатню кількість як фінансування, так і озброєння та боєприпасів.

"4 мільярдів доларів – саме такий обсяг коштів на закупівлю озброєння витратив уряд в умовах, коли бракувало обіцяних партнерами снарядів і зброї. І це має негативні наслідки для бюджету", - сказав Марченко.

Важливість допомоги Україні

Він вважає, що відсутність або затримка у підтримці негативно впливає на спроможність України протистояти ворогу на фронті. А нестача засобів ППО і ПРО - зменшує економічний потенціал країни. 

"Необхідно пришвидшити пошук механізму використання заморожених активів рф на користь України. Агресор має заплатити за свої злочинні дії. Захищаючи свої кордони, українці захищають міжнародний порядок і стримують розповсюдження війни на решту території Європу. Для перемоги нам критично необхідно зрівняти військові ресурси з ресурсами агресора", - вказав Марченко.

 Фінансові потреби України 

До кінця 2024 року потреба у зовнішньому фінансуванні залишається 27 мільярдів доларів. Вже є запевнення від ЄС на суму близько 12,5 мільярдів доларів, МВФ – 4,5 мільярда доларів та інших. Критично важливим питанням є затвердження Конгресом США пакету допомогу Україні. Мінфін вже веде активний діалог з міжнародними партнерами щодо залучення фінансових ресурсів у 2025 році. Для забезпечення передбачуваності необхідно вже зараз розробити план, як збалансувати держбюджет 2025 року. Одним із практичних рішень має стати використання заморожених російських активів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.