Україна вперше законтрактувала роботизовані турелі «ШаБля» - Михайло Федоров

Завдяки дистанційній роботі турель зберігає життя та здоровʼя кулеметників

Зброя
"ШаБля" — це куленепробивна автоматизована система під кулемети

У межах єдиної координаційної платформи в галузі defense tech – Brave1 держава вперше законтрактувала роботизовані турелі «ШаБля». Саме завдяки дистанційній роботі турель зберігає життя та здоровʼя кулеметників.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Технологічно посилюємо армію з Brave1 – держава вперше законтрактувала роботизовані турелі ШаБля", – написав він на своїх сторінках у соцмережах.

"ШаБля" — це куленепробивна автоматизована система під кулемети. Вона допомагає військовим дистанційно знищувати ворога, пояснив Федоров. Саме завдяки дистанційній роботі турель зберігає життя та здоровʼя кулеметників.

"ШаБля" — це інновація і приклад зброї сучасної війни. Розробка перейшла зі стартапу в сталий проєкт, який контрактує держава. Наша задача — допомагати створювати інновації, аби вони швидше доходили до поля бою, швидше застосовувались, ми отримували зворотний звʼязок і цих інновацій більшало. Ми повинні сіяти стартапи і давати молодим підприємцям створювати проєкти, які змінюють ситуацію на полі бою. Технології допомагають зберігати життя нашим воїнам і бути ефективними", – переконаний міністр.

Міністр зазначив, що десятки проєктів кластеру Brave1 уже отримали державні контракти. Він закликав усіх, хто має розробки, які можуть допомогти нашим воїнам та можуть змінити ситуацію на полі бою, долучатися до Brave1 та отримувати грант.

Нагадаємо, що восени 2023 року Міністерство оборони України допустило до експлуатації перший дистанційно-керований бойовий модуль "ШаБля".

Як повідомляв "Мілітарний", турель з дистанційним керуванням "ШаБля" можна встановлювати на автомобілі, безпілотні наземні платформи, в окоп, бліндаж чи інше місце. Модуль можна озброювати кулеметом, автоматичним гранатометом, іншою зброєю. Турель оснащена відеокамерою та тепловізором. Завдяки дистанційному керуванню оператори можуть вести вогонь, перебуваючи в безпечному місці. Комплекс забезпечує дистанційне ураження ворога на відстані до 2 км. Такими модулями з танковими кулеметами 7,62 мм одним з перших оснастили український батальйон "Вовки Да Вінчі". Модулі встановили на безпілотну наземну платформу "Рись".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube