Українці можуть декларувати посилки та сплачувати митні платежі прямо зі смартфону: нововведення від митників

Державна митна служба України продовжує діджиталізацію митних процедур задля максимальної зручності для громадян та бізнесу

Декларація, митниця
Через смартфон можна самостійно задекларувати відправлення та сплатити митні платежі

Державна митна служба України представляє можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на веб-порталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» шляхом подання електронної митної декларації М-16. Це можна зробити прямо зі смартфону в будь-якому зручному місці. Про це служба повідомила 29 березня на своєму порталі.

В Державній митній службі пояснили, що за рахунок використання попередньої інформації, яка подається експрес-операторами, громадяни відтепер мають можливість у кілька кліків самостійно задекларувати відправлення вартістю до 10 000 євро та сплатити митні платежі.

Для спрощення процесу реалізовано низку сервісних функцій:

  • переважна більшість граф декларації заповнюється автоматично;
  • автоматично здійснюється машинний переклад назв товарів та іншої інформації на українську мову;
  • можливість у багатьох випадках підбору коду товару за УКТ ЗЕД;
  • розрахунок податків відбувається в автоматичному режимі;
  • передбачено автозаповнення тих реквізитів, яких бракує в попередній інформації - в тому випадку, якщо громадянин раніше вже користувався цим сервісом.

Після подання декларації М-16, яку необхідно підписати за допомогою КЕП або ДІЯ.Підпис, виконується наступне:

  • У разі, якщо вартість товарів перевищує 150 євро і вони підлягають оподаткуванню, генерується QR-код. Клікнувши на цей QR-код або навівши на нього камеру мобільного телефону, можна за лічені секунди сплатити нараховані митні платежі зі свого банківського застосунку.

Відстежити статус оформлення відправлення та надходження сплачених коштів на митницю також можна онлайн через Особистий кабінет.

«Ми подбали про те, щоб підрозділ митного оформлення, який здійснює оформлення експрес-відправлень, з використанням нової Автоматизованої системи митного оформлення мав цілодобовий оперативний доступ до інформації про надходження сплачених сум податків на рахунок митниці в Держказначействі», - повідомили митники.

При цьому, зауважують в службі, альтернативні способи оформлення, такі як декларування експрес-перевізником або через митного брокера та особисте (або іншою особою за дорученням) подання паперової декларації в підрозділ митного оформлення – залишаються.

Нагадаємо, що з 18 квітня у повному обсязі набуває чинності наказ Міністерства фінансів України від 04.01.2023 №6 «Про оформлення міжнародних поштових та експрес-відправлень і затвердження Змін до Порядку заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа».

В Укрпошті прокоментували прийняття законопроєкту про збільшення неоподаткованого ліміту на посилки за кордон 

В Раді прийняли закон щодо підняття порогу вартості товарів, які пересилаються ФОП та підприємствами за межі України в міжнародних поштових або експрес-відправленнях, без письмового декларування. Цей поріг збільшено до 1000 євро. Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський прокоментував рішення нардепів і розповів, що воно дасть підприємству і українцям.

Він заявив, що навіть якщо Укрпошта трохи втратить в короткостроковій перспективі, її клієнти будуть щасливими, а значить, з часом їх буде ще більше. Він вважає, що на це питання слід дивитися стратегічно.

Раніше для ФОПів та юросіб вартість товару та доставка разом складали понад 150 €. А оформлення лише через подання вантажної митної декларації, в окремій митній системі. Оформлення однієї такої декларації, в середньому, коштувало 1 500 - 2 500 гривень. Тепер закон збільшив цей поріг до 1 000 €. Як тільки Кабмін оновить постанови (2-3 місяця), всі юридичні особи зможуть абсолютно офіційно оформити посилки за 1-2 хвилини на сайті Укрпошта, сказав гендиректор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube