Українці вкладаються в облігації: яка дохідність ОВДП, розповіли в Мінфіні

Український бізнес та громадяни в липні збільшили інвестиції в ОВДП на 16 мільярдів гривень

Мінфін, ОВДП
Військові облігації України

Протягом липня 2024 року український бізнес збільшив свої інвестиції в державні облігації на 10,6 млрд грн, а громадяни — на 5,2 млрд грн у порівнянні з червнем. Про це повідомили в Міністерстві фінансів України.

У липні 2024 року міністерство залучило від випуску державних облігацій 38 млрд грн в еквіваленті — 26,4 млрд грн та $285,7 млн 35,5 млрд грн із загального обсягу випущених ОВДП у липні — це військові облігації.

«Залучені кошти спрямовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану», - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Станом на 1 серпня, в обігу перебуває ОВДП на понад 1,67 трлн грн. Найбільша частка знаходиться у комерційних банків (43,4%) та НБУ (40,7%). Частка юридичних осіб та фізичних осіб збільшилась у порівнянні з минулим місяцем і становить 10,2% (+0,5%) та 3,8% (+0,2%) відповідно. Частка нерезидентів складає 1,9%, а територіальних громад — 0,04%.

«Виплати з погашення ОВДП склали у липні 10,2 млрд грн. Рівень рефінансування в ОВДП з початку року — 146%», - повідомили у відомстві.

Тобто Мінфін залучає майже вдвічі більше, ніж погашає.

«Середньозважена дохідність ОВДП номінованих у гривні у липні дорівнювала 15,08%, номінованих у доларі — 4,66%. ОВДП продовжують бути найбільш привабливим інвестиційним інструментом на ринку», - зауважують в Мінфіні.

Загалом за січень-липень 2024 року від розміщення ОВДП на аукціонах Міністерство фінансів України залучило 289,3 млрд грн в еквіваленті. Упродовж воєнного стану — 1,1 трлн грн в еквіваленті.

В чому ви зберігаєте гроші?

Україна отримала 3,9 млрд доларів безповоротного гранту від США

Україна отримала 3,9 млрд доларів безповоротного гранту від США. У поточному році бюджетна підтримка від США передбачена у розмірі 7,8 млрд доларів США.

Фінансування буде спрямовано на компенсацію наступних видатків:

  • заробітна плата вчителям, співробітникам служб швидкого реагування (ДСНС), працівникам державних органів;
  • першочергові соціальні видатки: виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим сім’ям та особам з інвалідністю.

В Мінфіні зауважили, що Пряма бюджетна підтримка від США з лютого 2022 року сягнула майже 27 млрд доларів США. Це – найбільша фінансова допомога Україні серед усіх країн світу. Що важливо, весь обсяг підтримки був спрямований до Держбюджету України у формі грантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube