В уряді розширили можливості призначення соцдопомоги громадянам
Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка розширює можливості призначення допомогти малозабезпеченим. Це зроблено для того, щоб родини, які опинилися у ризику бідності, могли активніше користуватися такою соціальною допомогою.
Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України. Зазначається, що раніше допомогу малозабезпеченим родинам не могли призначити у випадку, якщо в родині є працездатні особи, які не працевлаштовані, або за них не сплачувався Єдиний соціальний внесок протягом попередніх трьох місяців до звернення за допомогою. У результаті це практично унеможливлювало оформлення цих виплат родинами Вимушено переміщених осіб, а також родинам вимушених мігрантів, які повертаються додому після тривалого перебування за кордоном.
Тепер ситуація змінилася. Експерти пояснили, що соціальні виплати призначатимуться на шість місяців:
При цьому зауважується, що ця соціальна допомога буде поєднуватися з інструментами стимулювання до працевлаштування. Це для того, пояснили урядовці, щоб сприяти поверненню українців до економічно незалежного і самостійного життя.
"Так, якщо в родині ВПО чи мігрантів, які повертаються, є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги малозабезпеченим вони мають протягом двох місяців після призначення допомоги сприяти своїй економічній самостійності - тобто або працевлаштуватись, або стати на облік в Державному центрі зайнятості, аби фахівці Центру допомогли таким особам знайти роботу, чи, за потреби, пройти перенавчання та перекваліфікацію", - пояснили в Міністерстві соціальної політики.
допомога малозабезпеченим призначається тим родинам, у яких сукупний розмір доходів не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї, так наразі (для працездатних осіб це - 55% прожиткового мінімуму (1 665,4 гривні), для дітей - 140 % (віком до 6 років - 3 588,2 гривні, від 6-18 років - 4 474,40 гривні), для осіб, які втратили працездатність - 100% (2 361 гривні). Тобто, допомогу обчислюють як різницю між рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом.
В Україні для отримання такої грошової допомоги потрібно мати довідку, яка підтверджує статус Вимушено переміщеної особи. Заява на отримання такого статусу може подаватися повнолітніми особами, а також підлітками (14-18 років) особисто. Діти, які не досягли 14-річного віку, недієздатні особи або люди, що мають обмежену дієздатність, можуть зробити це через законного представника.
Подати заявку на отримання статусу ВПО українці можуть:
Таким чином, виплати від держави можуть отримувати ті громадяни, які виїхали з територій, які перебувають в окупації, та ті, чиї домівки розташовані в зоні бойових дій (після отриманням статусу ВПО). Також фінансова підтримка надається людям, чиє житло зазнало руйнувань або непридатне для життя внаслідок бойових дій або обстрілів (в такій ситуації необхідно подати документи на відшкодування.
Фальшиві документи зараз виглядають як справжні? Як вирізнити підробку, розповіла Вікторія Куліковська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.