Українців попереджають про нову шахрайську схему з посилками

Читать на русском

У шахрайському повідомленні від нібито Укрпошти повідомляється про доставлення посилки на склад

Читать на русском
Шахраї
На телефон українців надходять повідомлення нібито від Укрпошти про посилку, де вимагають підтвердити адресу доставлення, перейшовши за невідомим посиланням

У шахрайському повідомленні від нібито Укрпошти повідомляється про доставлення посилки на склад

У мережі активізувалася шахрайська схема від імені «Укрпошти». На телефон приходить повідомлення про посилку, де потрібно нібито підтвердити адресу доставки, перейшовши за невідомим посиланням. Українців закликають блокувати відправника.

Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації. Там вказують про активізацію нової схеми шахраїв, які діють від імені Укрпошти.

Людина отримує на телефон повідомлення про посилку, але потрібно підтвердити адресу доставлення, перейшовши за невідомим посиланням. Центр протидії дезінформації закликає не переходити за сумнівними посиланнями, блокувати адресу відправника, а у разі виникнення питань – звертатися на гарячу лінію «Укрпошти».

"Пошта України: Ваша посилка прибула на склад, але вона не може бути доставлена через неповну адресну інформацію. Будь ласка, підтвердьте свою адресу за посиланням нижче протягом 12 годин. Будь ласка, дайте відповідь Y, потім припиніть надсилати текстові повідомлення та знову відкрийте посилання для активації повідомлення, або скопіюйте посилання на Safari та відкрийте його. Команда Ukra Post бажає вам приємного дня", - вказується у шахрайському повідомленні від імені "Укрпошти". 

У мережі активізувалася шахрайська схема від імені «Укрпошти»
У мережі активізувалася шахрайська схема від імені «Укрпошти»

«Ваш фінансовий рахунок додано»: кіберполіція попереджає про шахрайську схему

Зловмисники розповсюджують через месенджер WhatsApp повідомлення про додавання фінансового рахунку та надходження на нього великих сум коштів. Повідомлення містять посилання на підконтрольні аферистам вебсайти, при переході за якими система просить авторизуватись та ввести платіжні дані. Відповідну інформацію зловмисники можуть використовувати для доступу до онлайн-банкінгу жертв та спустошувати їх рахунки. Кіберполіція нагадує, як не стати жертвами фішингових шахраїв:

  • ⁠не переходьте за невідомими і підозрілими посиланнями;
  • ⁠не вводьте на таких сайтах персональну інформацію та дані банківських карток;
  • ⁠ігноруйте повідомлення від незнайомців, надісланих в sms-повідомленнях, месенджерах, електронних листах, а також телефонні дзвінки, у яких вам повідомляється про великі виграші;
  • ⁠блокуйте користувачів, які надсилають вам такі повідомлення, а також подайте скаргу до модераторів відповідного месенджера.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.