Дай мільйон: шахраї прикинулись техпідтримкою monobank і викрали у волонтера гроші на ППО та дрони

Читать на русском

Шахраї намагалися викрасти всі гроші зі зборів волонтера й керівника БФ «Гуркіт» Владислава Самойленка, але повністю здійснити свій намір їм не вдалося

Читать на русском
Шахрайство
Шахраї намагалися вкрасти гроші з картки волонтера

Шахраї намагалися викрасти всі гроші зі зборів волонтера й керівника БФ «Гуркіт» Владислава Самойленка, але повністю здійснити свій намір їм не вдалося

Шахраям вдалося отримати доступ до карткового рахунку волонтера у monobank , але зловмисникам завадили зняти більшість зібраних коштів. Про це Владислав Самойленко 20 березня розповів у своєму Facebook.

Як діяли шахраї

Зловмисники написали волонтеру в Telegram і під виглядом фінансового моніторингу банку нав’язали голосову розмову.

«Під час їзди за кермом така розмова також дещо знижує пильність щодо графічно-текстового сприйняття матеріалів. Кілька уловок зі знанням фінансових та моїх персональних даних призвели до отримання доступу до карткового рахунку з волонтерськими та особистими ресурсами», — визнав Владислав Самойленко.

За його словами, він паралельно уточнював у знайомих співробітників банку питання безпеки й дій їх «колег». Волонтер стверджує, що двоє співробітників monobank не змогли відразу дати точну відповідь чи це справді працівники фінмоніторингу, чи це шахраї. Але зрештою техпідтримка все ж допомогла з’ясувати, що відбувається, і блокувала картки.

"Я тимчасово не мав доступ до свого ж додатку Моно. Коли зайшов, то побачив багато транзакцій між картками, а також спроби відправки коштів кудись на зовні», — розповів Самойленко.

Скільки грошей вдалося викрасти зловмисникам

Волонтер повідомив, що з одного збору на ППО була спроба вкрасти 1 млн грн, а зі збору на дрони — 50 000 грн.

«За 5 хв їм багатьма спробами вдалось вивести сумарно 92 000 грн „людських коштів“, які донатили люди», — вказав Владислав Самойленко.

За його словами, заяви в кіберполіцію та Нацполіцію вже подані письмово та онлайн, а техпідтримки банків працюють над блокуванням зловмисників.

«Додаткові й безпекові засоби/обмеження вжиті. Зв’язок із paciєю встановлюється. Дуже неприємно і нікому з волонтерів чи військових не побажаю це відчути, пережити», — побажав Самойленко.

Поради, як уникнути подібної ситуації

Керівник БФ «Гуркіт» також поділився порадами, як не потрапити в пастку шахраїв. Він рекомендує:

  1. Зменшити ліміти на разові знаття коштів.
  2. Більше довіряти саме чинним чатам в тих соцмережах, де раніше вели комунікацію з Банком.
  3. При сумнівах робити паузу, «паралелити» комунікацію та уточнювати інформацію у «всіх кого можете».

Якого курсу долара очікувати українцям при позитивному та негативному сценарію, розповів економічний експерт Денис Безлюдько. Дізнайтеся про прогноз нашого гостя у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.