Вінницький міський суд виніс вирок чотирьом зловмисникам, які відбували покарання у Вінницькій колонії, телефонували звідти на мобільні різним людям та ошукувати їх під виглядом представників ПриватБанку
Шахраї з Вінницької колонії повідомляли людям, що з їх банківської картки нібито намагаються несанкціоновано зняти грошові кошти шляхом розрахунку в інтернет-магазині Rozetka. Вони діяли по декільком схемам. Про деталі справи пише 8 березня DEV.ua.
Уродженець міста Шепетівка Хмельницької області, який в листопаді 2021 року відбував покарання у «Вінницькій виправній колонії № 86», став організатором і керівником злочинної групи. Він запропонував ще трьом увʼязненим, з якими він товаришував, шахрайську схему.
«Шепетівець розробив план, згідно з яким вони телефонували потерпілим, підбираючи цифри номерів телефонів та представлялись працівниками служби безпеки ПриватБанку та служби гарячої лінії ПриватБанку з вигаданими іменами. Шахраї повідомляли людям, що з їх банківської картки нібито намагаються несанкціоновано зняти грошові кошти шляхом розрахунку в інтернет-магазині Rozetka, а для уникнення вказаного, потрібно підійти до термінала (банкомату) та виконати певні дії», - йдеться в матеріалах розслідування.
Для того, щоб у потерпілих не виникало ніяких сумнівів, після дзвінка фейкового працівника служби безпеки ПриватБанку, вони пропонували звернутись на гарячу лінію ПриватБанку за номером 3700, та одразу перетелефоновували з іншого номеру та вже спілкувалися від імені служби підтримки (гарячої лінії) ПриватБанку.
Було декілька шахрайських схем для заволодіння грошовими коштами потерпілих:
У кожного з увʼязнених було по два мобільних телефони, які вони не мали права мати. Правоохоронці довели кілька епізодів, під час яких зловмисники ошукали принаймні шість людей на суму понад 50 000 грн.
Вінницький міський суд звинуватив всіх чотирьох увʼязнених у шахрайстві, за вказаними епізодами вони отримають по пʼять років увʼязнення кожний.
В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.