Українець відправив до Франції Укрпоштою кам'яну сокиру доби бронзи, але посилка не дійшла - що вирішив суд

Чоловік відправив посилку з міста Здолбунів Рівненської області оператором поштового зв'язку АТ «Укрпошта» до Республіки Франція

Укрпошта
Чоловік відправив посилку Укрпоштою до Франції, але вона не пройшла митний контроль

Чоловік придбав за 100 євро кам'яну сокиру доби бронзи та вирішив відправити до Франції. Для цього він скористався послугами Укрпошти, однак міжнародне відправлення не пройшло митний контроль. Виявилось, що громадянин вніс неправді дані про вміст посилки до митної декларації. Про це йдеться у вироку Здолбунівського районного суду Рівненської області, опублікованому 11 червня 2024 року.

04.07.2023 року чоловік придбав кам'яну сокиру доби бронзи за 100 євро. Надалі для переміщення даного предмету з приховуванням від митного контролю він спакував його в міжнародне поштове відправлення, заповнив дані до митної декларації форми CN23, зазначивши у графі «докладний опис вкладення» свідомо неправдиві дані про вміст МПВ та діючи в порушення вимог Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» відправив посилку з міста Здолбунів Рівненської області оператором поштового зв'язку АТ «Укрпошта» до Республіки Франція.

05.07.2023 року під час проведення огляду в зоні митного контролю митного поста «Укрпошта» Київської митниці Держмитслужби виявлено вказане міжнародне поштове відправлення з наявним у ньому предметом - кам'яною сокирою. Відповідно до висновку судової мистецтвознавчої експертизи, предмет, схожий на кам'яну сокиру, що знаходився в посилці належить до культурної цінності. Орган досудового розслідування кваліфікував дії чоловіка за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України, як закінчений замах на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю культурних цінностей.

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом 1 року не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов'язки - періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube