Українка зажадала компенсацію майже в 300 мільйонів гривень у справі про крадіжку біткоїнів: яке рішення суду

Стало відомо рішення суду щодо компенсації жінці, яка поскаржилася на бездіяльність прокуратури у справі про крадіжку біткоїнів

Жительниця Полтави хотіла отримати компенсацію за бездіяльність правоохоронців у криптовалютній справі
Суд, біткоїн

У Полтаві жінка звернулася до суду з позовом про відшкодування їй матеріальної та моральної шкоди у розмірі 299 мільйонів гривень. Вона зазначила, що є потерпілою особою від кримінального порушення. Жінка просить компенсацію, звинувачуючи прокуратуру в бездіяльності по справі щодо викрадення криптовалюти в неї. 

Як повідомляється в постанові Полтавського апеляційного суду, протягом 2013-2015 років чоловік шахрайським шляхом заволодів коштами сім'ї жінки на суму у понад 10 500 доларів. За ці гроші чоловік мав придбати для жінки 300 біткоїнів. За цією справою в 2015 році було порушено кримінальне провадження. Проте восени 2024 року Полтавський районний суд визнав обвинуваченого невинуватим. Чоловіка було виправдано за недоведеністю кримінального правопорушення.

Позивачка продовжувала відстоювати свої інтереси в судах. Зокрема, направлялося чимало заяв щодо бездіяльності правоохоронних органів (поліції та прокуратури). У результаті жінка так і не отримала відшкодування матеріальних збитків на суму понад 10 500 дол. і не отримала 300 біткоїнів. 

Жінка звернулася в апеляційний суд з метою скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яке задовольнить позовні вимоги у повному обсязі. Йдеться про виплату їй 299 мільйонів гривень за матеріальну та моральну шкоду. Названа сума в 299 мільйонів гривень тому, що станом на жовтень 2023 рік саме це є ціною 300 біткоїнів. Проте суд скаргу жінки не задовільнив. 

Як захиститися від викрадення криптовалюти   

Жертвою злому може стати практично кожен користувач. Керівник практики Безпеки Бізнесу в Juscutum Дмитро Дичаковський розповів, як можна захистити свої криптоактиви від зловмисників. За словами експерта, варто дотримуватися таких рекомендацій:

  • Ретельно ставтеся до своїх особистих даних, особливо до тих, які надають доступ до криптогаманця та банківського рахунку (не надавайте доступ іншим особам, уважно перевіряйте всі повідомлення);
  • Уникайте публічних точок доступу до мережі (зокрема, громадського WiFi);
  • Будьте пильними під час підтвердження транзакцій (перевіряйте адресу і мережу одержувача, щоб уникнути втрати коштів через помилкове введення або атаку на адресу одержувача);
  • Краще вручну копіювати рахунок одержувача, не використовуючи історію транзакцій (це дасть можливість уникнути випадків шахрайства, коли створюються подібні до реальних адрес гаманці);
  • Користуйтеся лише перевіреними майданчиками;
  • Віддайте перевагу холодним гаманцям (вони не підключені до мережі, а значить - менш уразливі до атак);
  • Використовуйте складні паролі та двофакторну ідентифікацію;
  • Слідкуйте за оновленнями застосунків;
  • Використовуйте окремі пристрої для особистих і робочих акаунтів;
  • Регулярно оновлюйте паролі та дізнавайтеся більше про кібербезпеку. 

 

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube