Українські банки припинили скорочення кількості відділень: що відбувається, пояснив НБУ

Читать на русском

Скорочення відділень банків в Україні було зумовлене повномасштабним вторгненням і тимчасовою окупацією територій

Читать на русском
НБУ
Скорочення кількості банківських відділень не призводить до зниження фінансової активності клієнтів

Скорочення відділень банків в Україні було зумовлене повномасштабним вторгненням і тимчасовою окупацією територій

Національний банк України оприлюднив статистику про кількість структурних підрозділів банків станом на 1 квітня. Зазначається, що понад рік кількість відділень суттєво не змінюється. Про це 22 квітня пише Banker.ua .

Пресслужба Національного банку повідомила, що станом на 1 квітня в Україні налічується 5108 відділень.

«Найбільшу кількість відділень з початку повномасштабної війни скорочено у ІІ та ІІІ кварталах 2022 року – 525 та 473 відповідно. Натомість за останні п’ять кварталів (від початку 2023 року) загальне скорочення мережі становило лише 228 відділень», - йдеться в повідомленні.

Найбільше скорочення мережі за час ведення відповідної статистики (з 2008 року) припадає на 2014 (4208), 2015 (3211) та 2009 (2197) роки. За 2022 рік у цілому закрилося 1349 відділень.

«Скорочення кількості відділень не призводить до зниження фінансової активності клієнтів, зокрема кількість рахунків та залишки коштів на них постійно зростають. Значною мірою це відбувається і завдяки еволюційному розвитку дистанційних каналів обслуговування. Це є економічно вигідним для банків та зручним для клієнтів, а тому також впливає на скорочення мережі відділень», - зауважують в НБУ.

Підтвердженням є постійне зростання кількості клієнтів, які віддають перевагу дистанційному обслуговуванню. Якщо на кінець 2021 року 78% суб’єктів господарювання та 63,8% фізичних осіб (2,3 млн та 44,2 млн клієнтів відповідно) обслуговувалися дистанційно, то за підсумками 2023 року – 89,2% суб’єктів господарювання та 79,5% фізичних осіб (2,9 млн та 62,3 млн клієнтів відповідно).

В НБУ також опублікували інсайд, що за результатами аналізу бізнес-планів банків на 2024 рік у межах процесу SREP (процедура наглядових перевірок та оцінки, Supervisory Review and Evaluation Process) окремі банки цього року продовжать оптимізацію мережі, проте в цілому за рік в регуляторі очікують невеликий приріст загальної кількості відділень банків.

НБУ оновив порядок надання окремих дозволів на проведення валютних операцій

З 20 квітня 2024 року оновлюються норми, що регулюють процедуру надання Національним банком України окремих дозволів на проведення валютних операцій у разі надходження відповідного клопотання від Уряду України. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Повідомляється, що зміни внесені з метою узгодження нормативно-правових актів Національного банку із Законом України № 3624-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку", що набрав чинності з 19 квітня 2024 року.

Крім того, відповідні зобов'язання НБУ взяв на себе згідно з положеннями Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.