Національний банк оновив норми, що регулюють процедуру надання окремих дозволів на проведення валютних операцій за надходження клопотань від КМУ
З 20 квітня 2024 року оновлюються норми, що регулюють процедуру надання Національним банком України окремих дозволів на проведення валютних операцій у разі надходження відповідного клопотання від Уряду України. Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Повідомляється, що зміни внесені з метою узгодження нормативно-правових актів Національного банку із Законом України № 3624-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку", що набрав чинності з 19 квітня 2024 року.
Крім того, відповідні зобов'язання НБУ взяв на себе згідно з положеннями Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ.
«Якщо раніше звернення Кабінету Міністрів України були ключовою підставою для ухвалення Національним банком окремого рішення щодо надання дозволу на проведення валютної операції, то з 20 квітня Національний банк також значною мірою орієнтуватиметься на власний аналіз можливих наслідків таких рішень», - йдеться в поясненні.
Національний банк, зокрема, братиме до уваги, чи узгоджується надання окремих дозволів на проведення валютних операцій із:
Зазначені зміни внесені постановою правління Національного банку України від 19 квітня 2024 року № 46 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 ", що набирає чинності з 20 квітня 2024 року.
В Національному банку України заявили, що наша держава планує схвалити європейські норми щодо регулювання ринків криптоактивів для захисту споживачів. Зокрема, тому, що Україна є кандидатом в члени Європейського Союзу.
Як розповіла перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова з огляду на отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС, наше законодавство повинно бути адаптоване до норм MiCA. Це, за її словами, сприятиме зниженню ризиків для власників криптоактивів та фінансової системи загалом.
У Національному банку України підкреслили, що наразі фінансові ринки вразливі до потрясінь з огляду на складні макро та геополітичні умови. Проте європейські країни очікують на пожвавлення економік попри те, що все ще не повністю адаптувалися до високих кредитних ставок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.