В Україні криптовалюта регулюватиметься за нормами ЄС: у НБУ пояснили причини

У НБУ пояснили, що буде з легалізацією криптовалюти в Україні

В Україні криптовалюта матиме такий статус, як і за законодавством ЄС
ЄС, криптовалюта

В Україні криптовалюта не має офіційний статус, хоча фактичної заборони немає. Водночас в Національному банку України заявили, що наша держава планує схвалити європейські норми щодо регулювання ринків криптоактивів для захисту споживачів. Зокрема, тому, що Україна є кандидатом в члени Європейського Союзу

Як розповіла перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова з огляду на отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС, наше законодавство повинно бути адаптоване до норм MiCA. Це, за її словами, сприятиме зниженню ризиків для власників криптоактивів та фінансової системи загалом.   

У Національному банку України підкреслили, що наразі фінансові ринки вразливі до потрясінь з огляду на складні макро та геополітичні умови. Проте європейські країни очікують на пожвавлення економік попри те, що все ще не повністю адаптувалися до високих кредитних ставок. Що стосується криптовалюти, то ця індустрія дедалі більший вплив на фінансові ринки, потребує уніфікованого регулювання. Зокрема, йдеться про імплементацію Регламенту про ринки криптоактивів (MiCA).     

Також у НБУ додали, що суттєво розширити інструментарій фінансової системи, зокрема для обслуговування клієнтів та боротьби з шахрайством і відмиванням коштів можуть допомоги нові розробки штучного інтелекту. Хоча експерти вважають, що питання впливу широкого застосування ШІ на фінансову стабільність потребує детального аналізу.

Чому потрібна легалізація криптовалюти в Україні

Раніше на цю тему висловлювався галузі криптовалютного регулювання в INSEININ Роман Дулюк. Він зазначив, що в Україні наразі немає правового регулювання криптовалютного процесингу. Саме тому гравці ринку використовують ліцензованих осіб в інших юрисдикціях, як-от Binance та CoinGate. Тобто, за продаж товару особа може отримувати оплату на цифровий гаманець на ліцензованій платформі.   

Водночас CEO Trustee Plus Вадим Груша підкреслює, що відсутність законодавчого регулювання криптовалюти в Україні не передбачає позитивних наслідків.     

"Компанії, які можуть надати  послуги з обміну чи обігу віртуальних активів, вимушені робити це за кордоном, де їхня діяльність вписується у регуляційний фреймворк. Без юридичної визначеності ніякого розвитку криптобізнесів на місцевому ринку та притоку інвестицій бути не може. Законодавці це розуміють, тож маємо надію побачити згодом становлення сприятливого регуляторного середовища на власні очі", - зауважив експерт. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

У застосунку Резерв+ можна підвантажити дані про бронювання - інструкція від Міноборони

Аварія на Південноукраїнській АЕС: МАГАТЕ поставило крапку в суперечці

Право аспірантів-контрактників на відстрочку від мобілізації скасовано: Мін’юст виніс вердикт

Як підвищення податків та акцизів вплине на зростання цін та валютний ринок в Україні: оцінка НБУ

На Рівненщині потяг Укрзалізниці наїхав на жінку, вона втратила руку - чи стягнув суд компенсацію

Щоб не брали кредити на казино: НБУ дав інструкцію, як додати родича до реєстру лудоманів

Графіки відключень світла в Україні на 26 липня: коли не буде електроенергії, розповіли в Укренерго

Хто з військовозобов'язаних не зможе отримати відстрочку від мобілізації вже з 1 серпня: повний перелік

Банки збільшили ввезення готівкової валюти в Україну: скільки при цьому вивозиться

В судах розглядають кримінальні справи щодо працівників ТЦК, які вносили до Реєстру Оберіг неправдиві дані: огляд рішень

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube