Оплата криптовалютою в Україні: експерти назвали проблеми та перспективи

Експерти пояснили, чим допоможе легалізація криптовалюти в Україні, і чи заборонені зараз криптоплатежі

Як в Україні працюють платежі в криптовалюті
Криптоплатежі

Україна має великий потенціал як один із провідних криптохабів у Східній Європі. За даними Міністерства цифрової трансформації, минулого року українці заробили на криптовалюті понад 850 мільйонів доларів. Наразі у парламенті є законопроєкт щодо створення сприятливих умов для криптоактивів. Експерти пояснили, чим офіційний статус криптовалюти в Україні допоможе громадянам. 

Як передає видання SPEKA, легалізація криптовалюти в Україні може сприяти сприяти залученню більшої кількості зарубіжних інвестицій. Крім того, українські фахівці у сфері блокчейну зможуть реалізовувати потенціал в нашій країні, а не за кордоном. 

Законність криптовалюти в Україні 

В Україні цифрові активи ще не отримали офіційного статусу. Однак при цьому немає заборони. Тому чимало компаній вже почали приймати криптовалюту в якості оплати. Наприклад, це магазини електроніки "ТехноЇжак", "Стілус", Compx, туристична агенція JoinUP, бренд одягу ESPRIT Ukraine, мережа продуктових супермаркетів Varus, інтернет-магазин алкоголю OKWINE, мережа "Аптека низьких цін", мережа автозаправних станцій WOG та тощо. 

"Віртуальні активи, відповідно до змін до ЦК України щодо розширення кола об’єктів цивільних прав, є цифровими речами, тобто благом, що створюється та існує виключно у цифровому середовищі та має майнову цінність. Тож до операцій з віртуальними активами застосовують положення ЦК України, як і до операцій з іншими речами. Зазвичай правочин з надання послуг або продажу товарів з оплатою у віртуальних активах є договором обміну (бартеру), згідно з яким кожна із сторін зобов’язується передати у власність один товар в обмін на інший товар або послугу", - зазначив В’ячеслав Златін, юрист практики Технологій та інвестицій в Juscutum.

Юрист галузі криптовалютного регулювання в INSEININ Роман Дулюк зауважив, що в нас наразі немає правового регулювання криптовалютного процесингу. Тому наявні гравці на ринку використовують ліцензованих осіб в інших юрисдикціях, як-от Binance та CoinGate. Таким чином, за продаж товару (або якщо це надання послуг) особа може отримувати оплату на цифровий гаманець на ліцензованій платформі. 

При цьому CEO Trustee Plus Вадим Груша підкреслює, що відсутність законодавчого регулювання криптовалюти в Україні не передбачає позитивних наслідків.   

"Компанії, які можуть надати  послуги з обміну чи обігу віртуальних активів, вимушені робити це за кордоном, де їхня діяльність вписується у регуляційний фреймворк. Без юридичної визначеності ніякого розвитку криптобізнесів на місцевому ринку та притоку інвестицій бути не може. Законодавці це розуміють, тож маємо надію побачити згодом становлення сприятливого регуляторного середовища на власні очі", - зауважив експерт. 

Де в Україні можна розрахуватися криптовалютою   

Раніше про це розповідав співзасновник українського криптогаманця Trustee Plus Вадим Груша. За словами експерта, за допомогою криптокарток клієнти можуть робити покупки практично на будь-якому сайті, який приймає безготівкові платежі. Зокрема, йдеться про онлайн-шопінг на міжнародних платформах як Amazon або AliExpress. Також цифрову валюту можна використовувати для

  • Виплати зарплати - чимало компаній у сферах ІТ та криптовалют воліють виплачувати заробітну плату своїм співробітникам у цифрових валютах;
  • Подорожей - адже туристам тепер не потрібно відкривати рахунки в місцевих банках або перевозити готівку за кордон, достатньо мати криптогаманець.   

"Криптовалюта стає все більш привабливою альтернативою традиційним платіжним методам, дозволяючи виконувати транзакції безпосередньо, швидко та з низькими комісіями, надаючи фінансову інклюзивність та захист від інфляції. Розвиток індустрії та її інтеграція в різні сфери підтверджують потенціал криптовалют як надійного та ефективного платіжного засобу", - зазначив Вадим Груша.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube