Гендиректор Trustee Plus назвав 5 властивостей криптовалюти, які допоможуть зберегти гроші під час війни

Читать на русском

Експерт назвав властивості криптовалюти, які допоможуть зберегти кошти під час нестабільності

Читать на русском
Експерт пояснив, чому саме цифрові активи можуть допомогти в кризові часи
Вадим Груша, криптовалюта

Експерт назвав властивості криптовалюти, які допоможуть зберегти кошти під час нестабільності

Від початку повномасштабної війни в Україні економіка всього світу зазнала серйозних випробувань. Тому чимало людей шукають способи збереження грошей. На думку CEO Trustee Plus Вадима Груши, саме цифрові активи можуть бути відповіддю на кризу. 

Про це він написав у своєму блозі на dev.ua. Вадим Груша підкреслив, що за однією теорією перша криптовалюта Bitcoin була запущена саме як відповідь на світову економічну кризу 2008 року. Тоді було падіння банків, компаній, а традиційні активи знецінювалися. Зараз, вважає експерт, цифрові валюти теж можуть допомогти пережити фінансові кризи. За його словами, для цього криптовалюти мають п'ять властивостей.   

Децентралізація. Класичні фінансові системи централізовані — вони мають центр прийняття рішень, центр обробки даних. У випадку з блокчейном - його працездатність досягається внаслідок спільної роботи тисяч вузлів, розподілених по всьому світу. Завдяки децентралізації блокчейн працює строго за алгоритмом, виключаючи з рівняння людину. 

Відкритість та анонімність. Усі операції, що проводяться в блокчейні з моменту запуску, записані в реєстрі й ніколи не видаляються. Побачити дані будь-якої операції може кожен — дізнатися адреси, суму, час. Відкритість забезпечує повну перевірку, що виключає маніпуляції та помилки.     

Також важлива анонімність. Користувачі мають змогу створити гаманець і використовувати актив, не розголошуючи свої дані.     

Стабільність. Цифрові активи унікальні за своїми властивостями. Зокрема, експерт згадує також про стейблкоїни - цифрові активи на базі популярних блокчейнів, чий курс прив’язаний до вартості фіатної валют (найчастіше це долар США). Завдяки цьому стейблкоїни стали сполучною ланкою між ринками — традиційним і криптовалютним. З ними можна:

  • зручно торгувати без необхідності постійної конвертації у фіат;
  • швидко реагувати на зміни на ринку, новинний фон;
  • переказувати кошти за кордон без небезпеки різкої зміни курсу;
  • просто диверсифікувати ризики свого криптовалютного портфеля.

Доступність. Сьогодні є чимало способів взаємодіяти з криптовалютами. Наприклад, випустити картку, додати її в Apple або Google Pay. Таким чином можна розраховуватися у банківських терміналах по всьому світу однією з трьох монет у своєму гаманці: BTC, USDT, ETH.

Незалежність. Вузли мереж криптовалюти розкидані по всьому світу. Таким чином, цифрові активи незалежні від посередників у вигляді людини, фінансових організацій тощо. Завдяки криптовалюті можна на всі 100% керувати своїми активами і не залежати від рішень банків.

"Ми звикли, що за наші гроші хтось, окрім нас, несе відповідальність — банк, що зберігає внесок, пенсійний фонд, держава, що обіцяє компенсувати збитки. Але за всі роки, що я працюю з криптовалютами й використовую їх щодня у звичайному житті, я дійшов до головної думки: криптовалюта — це не просто новий вид активів, а нова форма особистої відповідальності — за себе, свої фінанси та їхнє збереження", - додав експерт.

Директор криптобіржі Coinbase назвав сфери, де можна застосовувати криптовалюту

Директор криптобіржі Coinbase Брайан Армстронг висловився з критикою низки експертів, які не бачать користі в криптовалюті. На його думку, цифрові активи можуть захищати від інфляції та маніпуляцій влади. Він також підкреслив, що криптоіндустрія старанно працювала над створенням інфраструктури для оновлення нашої фінансової системи та розширення можливостей користувачів. Зокрема, експерт виділяє такі способи використання цифрових активів:

  • Швидкі та дешеві транскордонні платежі - завдяки L2-мережам відправити монету можна лише за кілька секунд;
  • Бізнес для художників та авторів - обсяг продажів NFT за весь час перевищив 62 мільярда доларів, і це дозволяє артистам різних галузей мати прямі стосунки зі своїми шанувальниками, за винятком дорогих посередників;
  • Децентралізовані соціальні мережі - платформи, які гарантують захист ваших персональних даних та збереження прав на свободу слова.

"Криптовалюта – не просто новий клас активів, це майбутнє грошей. Сьогоднішня система забита посередниками, високими комісіями, затримками та іншими недоліками, які роблять її важкодоступною та несправедливою", - вважає експерт.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.