Укренерго недоотримала в тарифі 50 млрд гривень: що з цим планують робити в компанії і як це вплине не вартість електроенергії

Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив про найближчі плани компанії щодо лібералізації енергетичних ринків

Укренерго
Фінансування Укренерго є недостатнім

Лібералізація енергетичних ринків буде неповною без регуляторних змін у принципах тарифоутворення інфраструктурних компаній. Про це під час дискусії у Київській школі економіки заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

За словами Володимира Кудрицького, фінансування, яке сьогодні закладається в інвестпрограмах, як оператора системи передачі, так і операторів систем розподілу, є недостатнім для підтримки надійності роботи мережевої інфраструктури.

«За період з моменту лібералізації ринку електроенергії, тобто з 1 липня 2019 року, компанія як оператор системи передачі недоотримала в тарифі близько 50 мільярдів гривень. В цих умовах підтримувати надійність роботи магістральної мережі вдається за рахунок фінансової допомоги міжнародних партнерів. Загальний обсяг такої допомоги склав вже понад 1,5 млрд доларів. Завдяки цьому, якщо відкинути вплив наслідків збройних ударів Росії, на сьогодні надійність роботи української магістральної мережі співставна з показниками енергосистем інших країн Східної Європи», - розповів голова «Укренерго».

Проте, додав він, атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури тривають. Для подолання їх наслідків тарифне регулювання інфраструктурних компаній має бути змінене.

«В європейських країнах інвестиції в мережі практично дорівнюють за обсягами інвестиціям в генерацію. Це сотні мільярдів. Скільки ми, українці, інвестуємо в мережі з тарифів? Це набагато менші цифри. Тому поряд з лібералізацією, власне, оптових ринків енергії, газу, електрики, тепла – нам треба буде думати про адекватне регулювання природних монополій. Без цього, боюся, що лібералізація енергетичних ринків буде неповною», - підкреслив Володимир Кудрицький.

Укренерго потрібні 12 мільярдів євро на захист енергооб'єктів

Для побудови стійкого до можливих російських атак енергосистеми Україна найближчими роками має побудувати понад 12 ГВт нового покоління. Це коштуватиме близько 12-13 мільярдів євро. Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, пише Бізнес-Цензор.

Володимир Кудрицький наголосив, що при будівництві нового покоління акцент слід робити не на спорудженні великих електростанцій, які ворогові легко зруйнувати кількома ракетами, а у створенні децентралізованих потужностей.

"Щоб мати стійку до ворожих атак енергосистему, Україні в найближчі кілька років потрібно побудувати щонайменше 4 ГВт потужності нових вітрових електростанцій, 3,8 ГВт – СЕС, 1,4 ГВт потужності газової генерації, 1,1 ГВт – потужності нових ТЕС на біопаливі та 0,8 ГВт потужностей установок зберігання енергії. Щоб усе це побудувати, потрібно близько 12-13 млрд євро", - уточнив Кудрицький.

На думку голови Укренерго, зробити це без залучення приватних інвестицій неможливо. Тому необхідні економічні передумови, щоб зацікавити бізнес та громади у побудові нової децентралізованої енергосистеми.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube