На будівництво стійкої до російських атак енергосистеми треба знайти 12 мільярдів євро, повідомив голова Укренерго
Для побудови стійкої до можливих російських атак енергосистеми Україна у найближчі роки має збудувати понад 12 ГВт нової генерації. Це коштуватиме близько 12-13 мільярдів євро. Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, пише БізнесЦензор.
Володимир Кудрицький наголосив, що під час будівництва нової генерації акцент треба робити не на спорудженні великих електростанцій, які ворогові легко зруйнувати кількома ракетами, а створенні децентралізованих потужностей.
"Аби мати стійку до ворожих атак енергосистему, Україні у найближчі кілька років потрібно збудувати принаймні 4 ГВт потужностей нових вітрових електростанцій, 3,8 ГВт – СЕС, 1,4 ГВт потужностей газової генерації, 1,1 ГВт – потужностей нових ТЕС на біопаливі та 0,8 ГВт потужностей установок зберігання енергії. Щоб усе це збудувати, потрібно близько 12-13 млрд євро", – уточнив Кудрицький.
На думку голови "Укренерго", зробити це без залучення приватних інвестицій неможливо. Тому потрібні економічні передумови, щоб зацікавити бізнес та громади у побудові нової децентралізованої енергосистеми.
В середині серпня в Україні очікується нова хвиля спеки - температура повітря може знову підвищитися аж до +40°. В Міненерго наголошують, що саме аномальна спека є одним з факторів збільшення споживання електроенергії. Проте, говорити зараз про повернення до певних графіків поки ще зарано. Про це сказав заступник міністра енергетики Микола Колісник.
Енергетичні фахівці наразі вважають передчасним давати прогнози щодо повернення до графіків відключення електроенергії. Поки важко спрогнозувати, чи збережеться аномальна спека. А саме від цього залежатиме, чи будуть знову повертатися до графіків відключення світла.
Про це повідомив заступник міністра енергетики Миколу Колісника в ефірі телемарафону. Він сказав, що аномальна спека, яка спостерігалася в Україні у липні, значно підвищує споживання електроенергії, що, своєю чергою, впливає на стабільність енергосистеми.
"Давати такі прогнози (щодо повернення до графіків відключення світла, - ред.) на сьогодні некоректно, тому що ми розуміємо, на скільки ця спека буде тривалою чи буде охоплювати всю Україну, чи територіально, беручи до уваги, чи це температура в обід, чи окремо", - сказав Колісник.
Колісник пояснив, що неможливо точно визначити, чи триватиме спека, охоплюватиме всю територію України, або змінюватиметься залежно від часу доби. Заступник міністра також нагадав про важливість економного споживання електроенергії, особливо у пікові години: з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Це допомагає підтримувати баланс в енергосистемі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.