В липні українці пройшли репетицію: як буде зі світлом взимку, розповів голова НКРЕКП Валерій Тарасюк

Липень за рівнем споживання електроенергії можна порівнювати з зимовими місяцями, тобто Україна вже пройшла репетицію одного з найгірших сценаріїв, вважає очільник НКРЕКП

Відключення світла
Енергетики попереджають про відключення світла взимку

Дефіцит електроенергії в енергосистемі України восени може бути невеликим, але взимку він збільшиться. Обсяги стабілізаційних відключень можуть бути співставними із ситуацією у липні. Про це розповів голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Валерій Тарасюк.

У липні в Україні майже щодня одночасно діяли три-чотири черги відключень електроенергії, у Києві подекуди світла могло не бути по 18 годин на добу.

«На вересень-жовтень традиційно припадає період найменшого споживання електроенергії, тому відключень світла у певні періоди протягом цього проміжку часу може і не бути. Водночас липень за рівнем споживання електроенергії можна порівнювати з зимовими місяцями, тобто Україна вже пройшла репетицію одного з найгірших сценаріїв», - вважає Валерій Тарасюк.

Він додав, що важко спрогнозувати, яким буде дефіцит. Невідомо, наскільки холодною буде зима, скільки додаткової потужності вдасться добудувати і чи будуть і якими обстріли енергетики.

Через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії "Центренерго" та гідроелектростанції "Укргідроенерго". Гендиректор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв заявляв, що за час повномасштабної війни ворог атакував теплові електростанції енергетохолдингу понад 180 разів, унаслідок цього втрачено 90% потужностей.

Який прогноз на зиму дали в  Укренерго та Міненерго?

Очільник Укренерго Володимир Кудрицький та міністр енергетики Герман Галущенко зробили оптимістичні заяви щодо поточного стану енергосистеми України та її готовності працювати взимку.

«У нас є всі причини очікувати, що найскладніший період літа – уже позаду. Ми пройшли дуже складні пару тижнів і зараз дійсно ситуація покращилася. Це пов’язано, передусім, з тим, що нарешті спала абсолютно аномальна, рекордна, спека. І відтак – зменшилося споживання електроенергії. І також, звичайно, це пов’язано з тим, що вийшли з ремонту певні енергогенеруючі потужності – довгоочікувані, важливі для енергосистеми – які, безумовно, додають нам потужності та скорочують дефіцит. Тому замість складного режиму 3-4 черги – ми маємо 1-2, які застосовуються в залежності від часу. В деякі години дефіцит можу бути менший, в деякі – трохи більший. А в деякі – ми навіть маємо можливість не запроваджувати ніяких обмежень електроспоживання. І якщо не буде якихось нових масштабних пошкоджень електростанцій – то ситуація матиме тенденцію до покращення. Принаймні, у наступні декілька тижнів», - повідомив на брифінгу в «Українському медіа центрі» голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Він зазначив, що енергосистема готова покривати не лише літні, а й зимові обсяги споживання.

“На жаль, треба вивести за дужки постійні російські атаки на енергоструктуру, наслідки яких нам потрібно постоянно усувати. Але, практика показує, що ми можемо це робити досить швидко”, - сказав Володимир Кудрицький.

Ремонтна кампанія розроблена так, щоб взимку всі 9 блоків, які на контрольованій території, були в мережі, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, зусиллями атомників частину ремонтів вдається завершити навіть раніше зазначеного в плані терміну. Все це одразу призводить до відчутного покращення ситуації в енергосистемі.

Яка ситуація зі світлом в Україні

Раніше ми писали, що у вівторок, 30 липня, в Україні не планують вимикати світло. В Укренерго пояснили, що причина, через яку світло не вимикатимуть протягом усієї доби - зниження споживання через похолодання та повернення в роботу двох блоків АЕС.

Також Інформатор повідомляв, що нещодавно уряд скасував відключення світла в тих населених пунктів, які знаходяться у 20-кілометровій прифронтовій зоні. В Укренерго запевнили, що це рішення не вплине на графіки в інших регіонах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube