В YASNO зʼявились розумні лічильники, які будуть самі передавати показники

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко анонсував появу розумних лічильників, які будуть самі передавати показники спожитої електроенергії

Електроенергія
В YASNO анонсували появу розумних лічильників

В YASNO анонсували появу розумних лічильників, які будуть самі передавати показники. В компанії запевняють, що його встановлення не тільки зручно, але й економно. Про це написав в соцмережах генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

Лічильник від YASNO 1-фазний лічильник (220В) «Розумний WATT+» передає показники сам.
За словами Сергія Коваленка, для нього не потрібно встановлювати АСКОЕ (сучасну систему обліку електроенергії) на весь будинок.

"Лічильники «Розумний WATT+» працюють на основі GSM-мереж і автоматично передаватимуть дані у визначений час. Крім того, лічильник фіксує споживання окремо вдень та вночі, що допоможе заощаджувати кошти — нічний тариф значно нижчий за денний", - пояснює Коваленко.

Разом з доставкою та установкою, а також поставленням на облік «під ключ», лічильник вартує майже 8000 грн.

Чому Київ може залишатися без електроенергії довше за інші міста

Чому одні сидять без світла по 20 годин, а інші відключень майже не помічають? Як вийшло, що найбільш уразливими став Київ та його мешканці? Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко акцентує, що є кілька типів відключень по графіку. Є плановий графік. І компанія Укренерго кожного ранку доводить до всіх Обленерго ліміт споживання. Кожен Обленерго з цього ліміту забирає той ліміт, який іде на критичну інфраструктуру. А потім розподіляє по групах.

Експерт зазначав, що в Києві ця проблема помножена на 2,5. Бо у столиці критична інфраструктура забирає вдвічі більше, ніж у середньому по країні. Відповідно, приватним споживачам, бізнесу залишається відчутно менше. Графік стає складнішим. І в деяких районах міста до 20 годин немає електрики.

Чому окремі вуличні ліхтарі працюють вдень та вночі і чи можна забезпечити електроживленням ліфти

В ДТЕК пояснили, чому окремі вуличні ліхтарі працюють вдень та вночі. Річ у тому, що під час відключення світла можуть бути аварії в системах освітлення міст.

«В таких випадках комунальники відправляються на аварійні роботи. Також вночі не вимикають ліхтарі, які освітлюють дороги. Це потрібно для того, щоб спецтранспорт міг нормально пересуватися містом», - сказали енергетики.

Також в ДТЕК відповіли на питання - чи можна дати окрему лінію на ліфти?

«На жаль, це фізично неможливо. Майже у всіх домівках це не передбачено системою живлення. Під час відключення світла, більшість домівок втрачає своє єдине джерело живлення. Навіть якщо будинок підключений до декількох ліній, електроенергію зазвичай він отримує від однієї підстанції, яка вимикається», - пояснили в ДТЕК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube