Умови для бажаючих взяти патронат над дитиною змінились - важливе для патронатних сімей від Мінсоцполітики

З початку року послугу патронату над дитиною почали надавати ще 53 сім’ї, мета Мінсоцполітики за півтора року збільшити кількість патронатних сімей до п’ятисот

Мінсоцполітики
В Україні працює 341 патронатна сім’я

53 нові патронатні родини з’явилися в Україні з початку цього року. Ще стільки ж патронатних вихователів зі своїми помічниками завершують навчання і незабаром почнуть працювати. Як взяти патронат над дитиною і врятувати її від інтернату, повідомили 25 липня на офіційному сайті Мінсоцполітики.

Наразі в Україні працює 341 патронатна сім’я, яка виховує майже 700 дітей. Це недостатньо, адже дітей, які потребують тимчасових родин, набагато більше.

«Патронат над дитиною — це послуга в громадах, яка, без перебільшення, рятує дітей від інтернатів. Коли батьки опиняються в складній ситуації та тимчасово не можуть виконувати свої обов’язки, дітей бере на виховання патронатна сім’я. І навіть якщо повернення в біологічну родину неможливе, діти продовжують зростати в сімейному середовищі, поки для них шукають прийомну сім’ю або усиновлювачів», - пояснили в Мінсоцполітики.

Проєкт “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” покликаний виправити цю ситуацію і задати тренд розвитку послуги патронату на майбутнє.

«З 1 липня змінились умови в наданні послуги патронату над дитиною : збільшилась оплата праці патронатних вихователів, запроваджено оплачувану відпустку та оплачуваний час очікування дитини, запроваджено можливість мати оплачуваного помічника не з-поміж членів сім’ї тощо», - повідомили у відомстві.

Щоб зареєструватися кандидатом в патронатні вихователі, потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання.

Більше про патронат над дитиною можна дізнатися за посиланням.

Мінсоцполітики та Мін'юст об'єднали реєстри

Міністерство соціальної політики та Міністерство юстиції уклали два договори про інформаційну взаємодію. Вони передбачають, що Мінсоцполітики передаватиме дані про внутрішньо переміщених осіб, а Мін'юст зі свого боку – про боржників. 

Завдяки обміну інформацією державним та приватним виконавцям не потрібно буде більше надсилати листами запити до Мінсоцполітики, щоб уточнити інформацію про внутрішньо переміщених осіб, які є боржниками. Отримувати відомості про боржників з-поміж ВПО, зокрема про фактичне місце їхнього проживання, вони зможуть в електронній формі – заощаджуючи час та бюджетні кошти. Так, від ресурсу Мін'юсту – Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) – направлятимуть запити до ресурсу Мінсоцполітики – Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

Водночас від ресурсу Мінсоцполітики зможуть направляти запити до ресурсу Мін'юсту щодо боржників, а саме отримувати відомості про факт несплати аліментів. Це дозволить у майбутньому через ЄІССС без додаткових зусиль працівника призначати та виплачувати державну тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх проживання невідоме.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube