Усі організації громадянського суспільства, які надають соціальні послуги, мають бути зареєстровані у Реєстрі: для чого це необхідно і як це зробити

В Мінсоцполітики надали інструкцію, як зареєструватися в Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг і пояснили, для чого це необхідно

Мінсоцполітики, реєстр
Лише 15% громадських організацій, які надають соціальні послуги, зареєстровані

Соціологічне дослідження, яке було проведене на замовлення Мінсоцполітики  виявило, що лише 15% громадських організацій, які надають соціальні послуги, зареєстровані. В відомстві пояснили, що організації, які хочуть працювати з державою, мають бути в спеціальному Реєстрі та надали інструкцію, як це зробити.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) на замовлення ІСАР Єднання у партнерстві з Міністерством соціальної політики України провів соціологічне дослідження «Зацікавленість і спроможність організацій громадянського суспільства надавати соціальні послуги». Виявилося, що лише 15% таких організацій зареєструвалися в Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Заступниця міністра соціальної політики України Уляна Токарєва, під час презентації дослідження, зауважила, що соціальні послуги мають надаватися за стандартом.

“Громадські організації відіграють важливу роль у наданні соціальних послуг саме зараз, у відповідь на всі виклики війни. Чи готові громадські організації працювати з державою? Не завжди, інколи вважають процедуру реєстрації складною. Соціальні послуги мають надаватися за стандартом, і куди б людина не звернулася, вона має їх отримати”, — сказала вона.

У зв’язку з цим, в Мінсоцполітики закликають всі організації громадянського суспільства, які надають соціальні послуги, зареєструватися у Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг.

«Це і гарантує надання послуги за державним стандартом. Завдяки Реєстру, держава та органи соціального захисту населення мають зручний доступ до інформації про всіх надавачів послуг. Це забезпечує кращу ефективність та контроль соціальної допомоги. А також забезпечує більшу прозорість ринку і спрощує роботу працівників органів соціального захисту. Такий підхід гарантує, що надавачі, які внесені до Реєстру, мають компетенції на надання послуг», - пояснили і Мінсоцполітики.

Для реєстрації можна скористатися інструкцією на сайті Мінсоцполітики.

Детальніше ознайомитися з дослідженням можна за посиланням .

До речі, дослідження виявило, що тільки 8% організацій громадянського суспільства зазначають, що надання соціальних послуг — це один з пріоритетів їхньої діяльності, і тільки близько 3% зазначають, що надання соціальних послуг є одним із джерел фінансування їх організацій, а 10% активно діючих ОГС вважають, що їм слід розвивати такий напрям фінансування, як надання соціальних послуг.

Мінсоцполітики та Мін'юст об'єднали реєстри

Міністерство соціальної політики та Міністерство юстиції уклали два договори про інформаційну взаємодію. Вони передбачають, що Мінсоцполітики передаватиме дані про внутрішньо переміщених осіб, а Мін'юст зі свого боку – про боржників. 

Завдяки обміну інформацією державним та приватним виконавцям не потрібно буде більше надсилати листами запити до Мінсоцполітики, щоб уточнити інформацію про внутрішньо переміщених осіб, які є боржниками. Отримувати відомості про боржників з-поміж ВПО, зокрема про фактичне місце їхнього проживання, вони зможуть в електронній формі – заощаджуючи час та бюджетні кошти. Так, від ресурсу Мін'юсту – Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) – направлятимуть запити до ресурсу Мінсоцполітики – Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

Водночас від ресурсу Мінсоцполітики зможуть направляти запити до ресурсу Мін'юсту щодо боржників, а саме отримувати відомості про факт несплати аліментів. Це дозволить у майбутньому через ЄІССС без додаткових зусиль працівника призначати та виплачувати державну тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх проживання невідоме.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube