Уряд й енергетики закликають громадян знизити споживання електроенергії: що відбувається

"Укренерго" змушене залучати аварійну допомогу з Європи

Дефіцит електроенергії
Українців закликають зменшити споживання електроенергії

Через дефіцит генерувальних потужностей в енергосистемі уряд й енергетики закликають громадян знизити споживання електроенергії. З таким закликом до українців звернувся прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами прем’єр-міністра, проблеми виникають у зв’язку із зниженням температури, аварійними ремонтами, обмеженою роботою сонячних електростанцій через хмарну погоду.

«Усе це призвело до того, що в нашій енергосистемі зараз спостерігається дефіцит потужності. "Укренерго" змушене залучати аварійну допомогу з Європи. Це екстрений захід, і не завжди гарантований. Тому зараз уряд та енергетики закликають усіх і кожного зменшити споживання електроенергії. Особливо з 9-ї до 19-ї", - написав Шмигаль у телеграм-каналі.

Зокрема, прем'єр закликав громадян не вмикати одночасно потужні електроприлади, переносити прання на нічні години й вимикати світло в приміщеннях, які не використовуються.

"Торговельні центри, магазини, ресторани можуть зменшити інтенсивність освітлення вивісок і вітрин. Підприємства можуть переглянути свій виробничий процес з точки зору енергоефективності. Усе це дозволить уникнути запровадження графіків відключень. Відповідальне споживання електроенергії кожного з нас - це світло для всіх", - зауважив Шмигаль.

Він повідомив, що водночас ремонтні бригади та енергетики не сидять склавши руки. Продовжуються відновлювальні роботи 24/7. Залучається допомога партнерів, аби посилювати генерацію.

Удари по енергетичній інфраструктурі України можливі будь-якого дня

Нещодавно речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат нагадав, що торік за 6 місяців атак на енергетику України (з 9 вересня по 12 березня) окупанти запустили приблизно 1 100 крилатих ракет, з яких 750 вдалось збити українським захисникам. Цього ж року, ракет може бути менше. Ворог має певний запас ракет, однак у меншій кількості, аніж минулого року.

Як зазначав Ігнат, росіяни хотітимуть завдати нам якомога більшої шкоди. Нічого в їхній політиці не змінилося. Якщо вони ще не розпочали такі удари - вони можуть це зробити в будь-який день. Але, як вказувалось раніше, цього року Україна більш підготовлена до захисту критичної інфраструктури. Мова йде не тільки про фізичні захисні споруди на енергетичних об'єктах. Україна отримала ППО різних модифікацій з радіусом перехоплення до 350 кілометрів (американська система HAWK). Також йде робота в напрямку підвищення кількості "мобільних вогневих груп".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube