На які номери гарячої лінії з кризових питань звертатися ВПО: важливий перелік каналів зв’язку

Читать на русском

У листопаді на гарячі лінії Мінреінтеграції надійшло понад 24 тисячі звернень

Читать на русском
ВПО, Мінреінтеграції
ВПО можуть звертатися за допомогою та консультацією на гарячі лінії

У листопаді на гарячі лінії Мінреінтеграції надійшло понад 24 тисячі звернень

Найчастіше на гарячі лінії звертаються громадяни з питаннями щодо виплат державної допомоги внутрішнім переселенцям. Також серед найактуальніших питань: грошова допомога від міжнародних організацій, отримання правової та гуманітарної допомоги, виплата компенсацій власникам житла, які безкоштовно прихистили ВПО.

Йдеться про дзвінки та повідомлення на гарячу лінію з кризових питань та гарячу лінію Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб.

В Мінреінеграції нагадують про головні канали зв’язку для ВПО:

  • зателефонувати на гарячу лінію з кризового реагування можна за коротким номером: 15-48.
  • написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.
  • звернутися на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО можна за номером: (066) 813-62-39.

Загалом, у листопаді на гарячі лінії Мінреінтеграції надійшло понад 24 тисячі звернень. Оператори гарячої лінії з кризових питань тільки за цей місяць опрацювали понад 14 тисяч дзвінків. Також вони надали відповіді на більш ніж 2 тисячі звернень, які надійшли за цей час через месенджери. Крім того, протягом минулого місяця співробітники кол-центру Мінреінтеграції прийняли понад 8 тисяч дзвінків на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО.

Допомога ВПО в Україні

Вимушено переміщені особи в Україні мають право на щомісячну грошову допомогу від держави. Це 2 тисячі гривень на дорослу особу, а також 3 тисячі гривень на дитину або особу з інвалідністю.

 Важливо, що з 1 грудня багатьом українцям виплати для ВПО продовжать автоматично. Йдеться про продовження допомоги ще на пів року, якщо:
  • Середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність;
  • У складі сім’ї є особи працездатного віку, які доглядають за дітьми віком до 6 років (включно) або тяжко хворими дітьми; особи з інвалідністю I чи II групи;
  • Громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; громадяни, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або неповнолітніми дітьми з інвалідністю, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;
  • Якщо в родині є фізичні особи, які надають соціальні послуги й отримують компенсацію за їх надання; студенти, які навчаються за денною або дуальною формою в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, місце проживання яких не задеклароване/зареєстроване в гуртожитку;
  • Якщо серед членів родини є працездатна особа, яка протягом перших 6 місяців отримання виплат ВПО посприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалася, розпочала діяльність як ФОП або отримала грант на бізнес/ваучер на навчання тощо) й середньомісячний дохід якої не перевищує 3 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.