В 2025 році потреба у зовнішньому фінансуванні України збільшиться на 12-15 мільярдів доларів – прогноз Мінфіну

Виходячи з оновлених прогнозів на 2025 рік, потреба у зовнішньому фінансуванні збільшиться на близько 12-15 мільярдів доларів

Мінфін
Мінфін дав прогноз на 2025 рік

Активність бойових дій та ризики тривалості війни, а також систематичне зростання видатків сектору безпеки і оборони, є ключовими чинниками, що впливають на зростання фінансових потреб. Отже, виходячи з оновлених прогнозів на 2025 рік, потреба у зовнішньому фінансуванні збільшиться на близько 12-15 мільярдів доларів. Про це заявила заступниця міністра фінансів України Ольга Зикова.

За словами Ольги Зикової, завдяки системній роботі з міжнародними партнерами та імплементації необхідних реформ і заходів, у 2024 році вдалося залучити вже близько 24,7 млрд доларів прямої бюджетної підтримки. Отримані кошти є результатом ефективного виконання індикаторів та впровадження реформ за програмами співпраці з донорами.

До кінця цього року Україна розраховує залучити ще близько 13,5 млрд доларів зовнішнього фінансування:

  • близько 4 млрд євро від Євросоюзу в рамках фінансового інструменту Ukraine Facility;
  • понад 3,9 млрд доларів від США;
  • близько 2,2 млрд доларів від МВФ за результатами виконання Програми EFF;
  • близько 2 млрд доларів від Уряду Японії;
  • близько 500 млн доларів від Великої Британії.

У Мінфіні також зазначили про фінансові виклики у 2025 році, зокрема про необхідний обсяг зовнішнього фінансування на наступний рік та шляхи його забезпечення.

«Згідно з розрахунками МВФ у програмі Extended Fund Facility, на 2025 рік потреба у зовнішньому фінансуванні оцінюється на рівні 22,7 млрд доларів. Виходячи з перегляду припущень, на яких базується прогноз на наступний рік, потреба у зовнішньому фінансуванні збільшиться на 12 – 15 млрд доларів. Активність бойових дій та ризики тривалості війни, а також систематичне зростання видатків сектору безпеки і оборони, є ключовими чинниками, що впливають на зростання фінансових потреб», – наголосила заступниця міністра.

Щодо використання прибутків зі знерухомлених суверенних активів рф на користь України заступниця міністра фінансів зазначила, що позиція Уряду залишається незмінною:

«Важливо знайти механізми, щоб якнайшвидше забезпечити Україну додатковими фінансовими ресурсами на 2025 рік. В цьому контексті спільне рішення G7 щодо створення механізму фінансування, забезпеченого доходами, що генеруються замороженими російськими активами, на користь України є критичним для повноцінного фінансування всіх бюджетних потреб.
Ми переконані, що це фінансування має бути безумовним і не має призводити до погіршення боргової стійкості країни. Водночас вбачаємо це рішення як перший крок до повної конфіскації всіх заморожених активів рф», - підкреслила Зикова.

Уряд виділив 24 млрд грн на закупівлю безпілотників

Уряд на засіданні 20 серпня схвалив законопроект, що законодавчо утверджує існування Сил безпілотних систем. Також Уряд виділив 24 млрд грн на закупівлю безпілотників для Сил безпеки й оборони.

12 млрд грн з них виділять для державного підприємства Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель» як одержувача бюджетних коштів для забезпечення потреб Збройних Сил.

Ще 12 млрд грн – Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації з подальшою передачею в установленому порядку такого обладнання до сфери управління органів, що здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube